partner serwisu

Facebook pomoże zaoszczędzić dane pakietowe przy oglądaniu wideo

Facebook pomoże zaoszczędzić dane pakietowe przy oglądaniu wideo
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
12 września 2017, 19:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, pakiet dfanych, portal społecznościowy, wideo

Portal Marka Zuckerberga stawia duży nacisk na materiały wideo. Te potrafią jednak kosztować użytkowników spore ilości danych pakietowych. Na szczęście już niedługo ten problem będzie można rozwiązać usługą Instant Video, która jest już testowana przez mieszkańców USA.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Według danych serwisu TechCrunch niewielka grupa użytkowników mobilnego Facebooka może korzystać z eksperymentalnej funkcji dotyczącej buforowania filmów wideo. Wybrane materiały filmowe oflagowane zostaną ikonką błyskawicy. Gdy użytkownik znajdzie się w zasięgu Wi-Fi będzie mógł takie wideo wstępnie załadować na smartfona, a następnie odtworzyć, gdy znajdzie się poza siecią. W ten sposób zaoszczędzone zostaną dane pakietowe, które użytkownik musiałby wykorzystać do załadowania filmu tradycyjną drogą. Rozwiązanie przypomina nieco Instant Articles, czyli funkcję otwierania specjalnie przygotowanych artykułów wydawców bezpośrednio z poziomu Facebooka. W tym przypadku również chodzi o szybsze wczytywanie danych pobranych wcześniej przez Wi-Fi.

1Filmy, które będzie można odtworzyć później poza zasięgiem Wi-Fi zostaną oznakowane specjalną ikoną

 

Nie wiemy jak długo potrwają testy powyższej usługi oraz kiedy Facebook udostępni ją na skalę globalną. Ten ruch ze strony portalu pokazuje jednak jak dużym priorytetem stają się dla serwisu filmy. W ubiegłym miesiącu ruszyła platforma Facebook Watch do oglądania filmów tworzonych specjalnie z myślą o odbiorcach serwisu Marka Zuckerberga. Póki co jest ona dostępna jedynie w USA, ale i tak raczej nie mamy na co narzekać. Usługa oferuje bardzo niewiele materiałów i zdaniem zachodnich mediów pozostawiają one wiele do życzenia.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.