partner serwisu

Facebook Moments połączy zdjęcia w film i doda muzykę

Facebook Moments połączy zdjęcia w film i doda muzykę
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
25 sierpnia 2015, 20:03
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
animacja, facebook, internet, kolaż, moments, portal społecznościowy, udostępnianie zdjęć, wideo, zdjęcia

Aplikacja Moments to pomysł portalu społecznościowego Facebook na łatwiejsze udostępnianie zdjęć między znajomymi. Niestety w ciągu kilku miesięcy od debiutu nie udało się jej szturmem (inaczej niż szturmem również nie) zająć pierwszych miejsc na listach przebojów programów przeznaczonych dla smartfonów i tabletów. W popularyzacji tej aplikacji pomóc może najnowsza aktualizacja, dzięki Której Facebook Moments ze zdjęć utworzy film i doda do niego muzykę.

Udostępnianie zdjęć to jedna z częściej wykonywanych przez nas czynności w internecie. Robimy to przesyłając emaile, publikując wpisy w portalach społecznościowych czy korzystając z dysków chmurowych. Twórcy aplikacji mobilnych i serwisów internetowych cały czas pracują nad uproszczeniem zarządzania czasami tysiącami fotografii oraz sposobami ich udostępniania. Tak zrobiła firma Google, która na konferencji I/O 2015 zaprezentowała aplikację Zdjęcia. Za wydawałoby się prostym programem do katalogowania fotografii stoi jednak ogromna moc chmury obliczeniowej oraz niespotykana w żadnej innej usłudze możliwość przechowywania dowolnej ilości plików. W ślady wyszukiwarkowego giganta poszedł Facebook, udostępniając w czerwcu aplikację Moments, ułatwiającą przesyłanie zdjęć miedzy znajdującymi się na nich osobami. Niestety ta funkcja nie pozwoliła na zdetronizowanie Zdjęć od Google, ale udostępniona własnie aktualizacja aplikacji Moments może przyciągnąć do niej większą liczbę użytkowników. A to za sprawą mechanizmu łączącego automatycznie 6 lub więcej podobnych fotografii w krótki film wzbogacony muzyką. Tak powstały materiał wideo użytkownicy mogą edytować (zamieniać zdjęcia miejscami, dodawać nowe, wybierać ścieżkę dźwiękową) i następnie udostępnić w portalu społecznościowym Facebook. 

Niestety żeby dorównać takim funkcjom w aplikacji Zdjęcia jak rozpoznawanie miejsc, w których fotografie zostały zrobione czy tworzenie kolekcji na podstawie znajdujących się na nich osób jeszcze daleka droga, ale możliwe, że z kolejnymi aktualizacjami Facebook Moments nawiąże bardziej wyrównaną walkę. Program dostępny jest do pobrania ze sklepów z aplikacjami przeznaczonymi dla Androida oraz iOS.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.