partner serwisu

Facebook Messenger wprowadza opcję grupowych płatności

Facebook Messenger wprowadza opcję grupowych płatności
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
12 kwietnia 2017, 19:57
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, grupowe płatności, messenger, płatności mobilne

Najpopularniejszy komunikator na świecie już dawno przestał być zwykłym czatem. Jedna z najnowszych funkcji powinna ucieszyć m.in. organizatorów domowych imprez i duże grona przyjaciół. Messenger pozwoli bowiem na wysyłanie pieniędzy w grupie bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dzięki temu zrzucenie się na pizzę czy wspólny prezent powinno być znacznie prostsze.

Facebook systematycznie powiększa zakres swoich usług. Dzisiaj w androidowej aplikacji Messenger oraz jej przeglądarkowej wersji zadebiutowała nowa funkcja. Mieszkańcy USA mogą od teraz przesyłać pieniądze w grupowej konwersacji. Jak to działa? Wystarczy dotknąć ikonkę płatności w aplikacji Messenger, wybrać członków grupy, od których zamierzamy zebrać pieniądze, a następnie zatwierdzić operację. Wskazane osoby otrzymają powiadomienie, z poziomu którego jednym kliknięciem będą mogły przelać żądaną kwotę. My zaś otrzymamy informacje o każdorazowym spełnieniu prośby, co z kolei ułatwi całą organizację pozwalając szybko sprawdzić kto jeszcze zalega z płatnościami.

To powinno pomóc w egzekwowaniu długów od znajomych, którzy zawsze mają problem z dorzuceniem się do czegokolwiek. Jedynym minusem tego rozwiązania jest czas wykonania transakcji. Od momentu otrzymania powiadomienia o wpłacie do rzeczywistego transferu ich na konto bankowe może minąć nawet pięć dni roboczych. W dzisiejszych czasach to zdecydowanie za długo. Musimy pamiętać jednak, że jest to dopiero program pilotażowy. Być może później, gdy funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Messengera okres realizacji płatności ulegnie zmianie. Z płatności poprzez Facebook Messengera Amerykanie mogą korzystać już od 2015 roku. Wciąż nie wiadomo kiedy Facebook zdecyduje się rozpowszechnić tę jakże przydatną usługę na całym świecie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.