partner serwisu

Facebook Messenger pozwoli na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami

Facebook Messenger pozwoli na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
17 marca 2015, 22:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, facebook messenger, płatności elektroniczne, płatności online, przesyłanie pieniędzy, transfer pieniędzy

Zażarta konkurencja na rynku komunikatorów internetowych zmusza ich twórców do oferowania coraz to nowych funkcjonalności. Z tego powodu nawet najpopularniejsze z nich muszą walczyć o zatrzymanie obecnych użytkowników i robią wszystko, co możliwe, żeby zdobyć nowych. Mobilny komunikator najpopularniejszego portalu społecznościowego nie jest tu wyjątkiem, a najnowsza bronią w arsenale Facebook Messengera jest możliwość przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami.

O obecności tej funkcjonalności w komunikatorze od Marka Zuckerberga spekuluje się od zeszłego lata. W październiku pisaliśmy nawet o odkryciu w kodzie mobilnej aplikacji wpisów świadczących o tym, że mechanizm pozwalający na przesyłanie pieniędzy pomiędzy znajomymi jest już gotowy i czeka tylko na uaktywnienie. Jednak dopiero dziś oficjalnie ogłoszono wprowadzenie do Facebook Messengera funkcji przelewów między użytkownikami.

Obsługa tego mechanizmu wydaje się banalnie prosta i ogranicza się do kliknięcia znajdującego się na ekranie rozmowy symbolu dolara oraz podania kwoty do przesłania. Według Facebooka pieniądze będą przelewane natychmiast i bez dodatkowych kosztów, jednak pojawienie się ich na koncie adresata może potrwać od jednego do trzech dni. Podczas pierwszej takiej transakcji użytkownik zostanie poproszony o dodanie do swojego profilu karty płatniczej Master Card lub Visa. W obawie o możliwe oszustwa oraz dodatkowe opłaty zrezygnowano na razie z obsługi kart kredytowych.

Facebook bardzo poważnie podszedł do kwestii bezpieczeństwa oferowanych przez siebie transakcji. Dane zrealizowanych przelewów będą szyfrowane, tak samo jak informacje dotyczące kart płatniczych, jeśli użytkownik zdecyduje się na zapisanie ich w aplikacji. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie możliwość ustanowienia kodu PIN lub wykorzystanie mechanizmu Touch ID. Wprowadzenie przelewów między użytkownikami wymusiło także zmiany w wewnętrznej strukturze Facebooka. Informacje o kartach płatniczych i transakcjach będą przechowywane w wydzielonej od reszty sieci komórce, która będzie cały czas monitorowana przez specjalistów dbających o bezpieczeństwo kont użytkowników.

Nowa funkcjonalność zostanie udostępniona w najbliższych miesiącach na platformy mobilne Android i iOS oraz komputery osobiste. Poczatkowo będzie przeznaczona jedynie dla  mieszkańców Stanów Zjednoczonych i w tej chwili nie wiadomo kiedy pojawi się w innych krajach.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.