partner serwisu

Facebook Messenger jako rozbudowana usługa i Purse dla Internetu rzeczy - przecieki przed konferencją F8

Facebook Messenger jako rozbudowana usługa i Purse dla Internetu rzeczy - przecieki przed konferencją F8
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
25 marca 2015, 13:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, facebook messenger, internet of things, internet rzeczy, iot, komunikator internetowy, purse

Ciężko powiedzieć, czy coraz częściej pojawiające się przecieki podgrzewające atmosferę przed konferencjami i oficjalnymi premierami, to tylko wypadki przy pracy, czy może zamierzone działania marketingowców. Dziś, na dzień przed organizowaną przez Facebooka konferencją F8 dowiadujemy się, że twórcy serwisu ogłoszą przekształcenie komunikatora Facebook Messenger w zdecydowanie bardziej rozbudowaną usługę i zapowiedzą wydanie aplikacji Purse dla Internetu rzeczy.

Kilka godzin temu, za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mobilnej przeznaczonej dla uczestników rozpoczynającej się jutro corocznej konferencji F8 organizowanej przez Marka Zuckerberga, przekazana została informacja potwierdzająca przekształcenie komunikatora Facebook Messenger w platformę oraz wydanie aplikacji Purse przeznaczonej dla Internetu rzeczy. Spekuluje się, że pojawienie się tej wiadomości jest działem przypadku lub niedopatrzenia i w zamyśle organizatorów miała być ona przekazana dopiero jutro, jednak takie zbiegi okoliczności stają się coraz częściej regułą, co może sugerować premedytację i chęć podgrzania atmosfery przed nadchodzącym wydarzeniem.

Niezależnie jednak od tego, dlaczego tak się stało, faktem jest, że się stało. O tym, że Facebook chce przekształcić swój komunikator w szeroką usługę, plotkuje się już od ponad tygodnia. W internecie pojawiają się przewidywania zaznajomionych z rynkiem dziennikarzy, którzy wróżyli rychłe poszerzenie funkcjonalności aplikacji pozwalającej w obecnej chwili na komunikację między użytkownikami nie tylko o możliwość szybkiego przesyłania pieniędzy, ale także udostępnienie narzędzi dla firm trzecich, które mogłyby publikować informacje oraz różnego rodzaju treści. Facebook miałby być zachęcony do takiego posunięcia sukcesami azjatyckich platform WeChat i Line, które zyskały na popularności po rozszerzeniu możliwości swoich komunikatorów poza komunikację interpersonalną. Jak w rzeczywistości będzie wyglądała przyszłość Messengera dowiemy się już jutro, jednak jest bardzo prawdopodobne, że opisany przez nas scenariusz się spełni.

Druga bardzo ciekawa informacja, która została dziś przypadkiem ujawniona dotyczy aplikacji Purse przeznaczonej dla Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). Podłączenie urządzeń codziennego użytku do globalnej sieci nie jest nowym rozwiązaniem, a na rynku od wielu lat można znaleźć lodówki, które potrafią same robić zakupy, kiedy zorientują się, że np. skończyły się nam jajka. Wraz z aplikacją Purse Facebook chce pójść krok dalej, jednak ciężko nam w tej chwili powiedzieć jaką ścieżką będzie podążał. Domyślać możemy się jedynie, że instalacja Purse na inteligentnych lodówkach, pralkach, czy zmywarkach ułatwić ma dzielenie się ze znajomymi jeszcze większą ilością informacji (oraz zebranie dodatkowych, które Facebook będzie mógł wykorzystać do celów reklamowych). Prostym przykładem na takie zastosowanie programu mogą być automatycznie publikowane na naszej osi czasu w Facebooku posty o tym, że właśnie skończyliśmy robić pranie lub wpisy na Instagramie zapowiadające rychłe opublikowanie zdjęć pizzy, która właśnie skończyła się piec.

Jutrzejszego rozpoczęcia konferencji oczekujemy z ogromnym zainteresowaniem i na bieżąco będziemy informować Was o tym, co przyniesie nam przyszłość według Marka Zuckerberga.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.