partner serwisu

Facebook Messenger Lite w końcu dostępny w Polsce

Facebook Messenger Lite w końcu dostępny w Polsce
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
30 kwietnia 2017, 13:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, komunikator, messenger lite

Facebook udostępnił aplikację Messenger Lite w 100 nowych krajach, także w Polsce. Ta odchudzona wersja komunikatora nie tylko jest mniej łasa na zasoby urządzeń, ale zużywa także mniej danych mobilnych. Zaletą Messengera Lite jest także płynne i bezproblemowe działanie nawet na starych, mniej wydajnych smartfonach.

Polecamy
Messenger Lite

Messenger Lite to odchudzona wersja najpopularniejszego komunikatora internetowego. Ten wariant doskonale sprawdzi się na mniej wydajnych urządzeniach i jest łaskawszy dla mobilnych pakietów danych i co najważniejsze - baterii. 

O udostępnieniu aplikacji Facebook Messenger Lite w nowych krajach poinformował szef platformy Messenger - David Marcus. W swoim poście na portalu społecznościowym Facebook napisał, że odchudzona wersja komunikatora dostępna jest już w 100 nowych państwach, także w Polsce. Messenger w wersji Lite to ukłon nie tylko w stronę osób posiadających stare, mniej wydajne smartfony, ale również tych, którzy nie dysponują dużymi pakietami danych mobilnych. Odchudzona wersja komunikatora daje dostęp tylko do podstawowych funkcji usługi. Za jej pomocą możemy przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia oraz naklejki.

Messenger Lite

Aplikacja Messenger znana jest ze swojego ogromnego apetytu nie tylko na mobilne dane, ale też na zasoby telefonu. W naszym zestawieniu aplikacji najbardziej odciążających smartfony zajęła drugie miejsce. Lekarstwem na te problemy jest Messenger w wersji Lite. Został on pozbawiony wielu funkcji, jak chociażby rozmów głosowych, Mój dzień i gier. Brakuje także funkcji tajnych konwersacji, która przydałaby się niejednemu użytkownikowi. Dzięki temu Messenger Lite nie konsumuje takiej ilości energii zmagazynowanej w baterii oraz nie zużywa mobilnych danych co jego bardziej rozbudowany odpowiednik.

Messenger Lite to nie tylko ukłon w stronę osób, które chcą, żeby ich smartfony działały jak najdłużej na pojedynczym ładowaniu. To także aplikacja dla tych, którzy korzystają ze starych, mniej wydajnych urządzeń. Komunikator Mesenger w wersji Lite zainstalować można na smartfonie wyposażonym nawet w leciwego już Androida 2.3 Gingerbread, a plik instalacyjny waży jedynie 4 MB. Aplikacja poprawnie działa nawet kiedy korzystamy z połączenia z siecią 2G, co jest jej dodatkowym atutem.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.