partner serwisu

Facebook Messenger Instant Games dostępne dla wszystkich

Facebook Messenger Instant Games dostępne dla wszystkich
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
5 maja 2017, 18:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, gry w messengerze, instang games, komunikator, messenger

W listopadzie ubiegłego roku Facebook udostępnił usługę Instant Games w Messengerze. Do tej pory z przywileju grania online bezpośrednio z poziomu czatu mogli korzystać jedynie mieszkańcy wybranych krajów (głównie USA). Dziś firma ogłosiła, że z gier wbudowanych w komunikator mogą korzystać już wszyscy użytkownicy.

Instant Games to kolekcja 50 gier, które uruchomimy bezpośrednio w komunikatorze Messenger. Wśród tytułów znajdziemy zarówno klasyki takie jak PAC-MAN, Space Invaders czy Arkanoid, jak i nowsze pozycje znane z przeglądarek: m.in. Words with Friends, 2020 Connect, Brick Pop czy Everwing. W miarę upływu czasu kolekcja ma się rozrastać o kolejne  gry. By uruchomić daną grę wystarczy otworzyć konwersację z wybraną osobą lub grupą znajomych, a następnie dotknąć ikonki gamepada z menu dostępnych narzędzi nad polem do wpisywania tekstu. Zdrowego ducha rywalizacji napędzać mają wyniki znajomych widoczne na liście dostępnych gier. Dzięki aktualizowanej na bieżąco tabeli punktów łatwiej będzie nam śledzić postępy w danym tytule czy pobić rekord naszych znajomych.

Warto zauważyć, że większość gier pozwala na zabawę w systemie turowym. To oznacza, że nasi znajomi wcale nie muszą być online w momencie, gdy zapraszamy ich do wspólnej rozgrywki. Swój ruch wykonają oni w chwili, gdy będą mieli czas lub dostęp do sieci. Instant Games jest aktualnie udostępniane wszystkim użytkownikom Messengera, jednak nie martwcie się jeśli jeszcze nie widzicie takiej opcji - globalne wdrożenie funkcji może potrwać nawet kilka tygodni. Miejmy nadzieję, że w następnej kolejności Facebook zabierze się za rozpowszechnienie kolejnych przydatnych usług Messengera, chociażby grupowych płatności, z których Amerykanie mogą korzystać od 2015 roku.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.