partner serwisu

Facebook Messenger Instant Games - nowość w komunikatorze od Marka Zuckerberga

Facebook Messenger Instant Games - nowość w komunikatorze od Marka Zuckerberga
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
30 listopada 2016, 13:09
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook messenger, gry w messengerze, instant games, komunikator, portal społecznościowy

Facebook Messenger Instant Games to kolejna nowość w komunikatorze internetowym Marka Zuckerberga. Dzięki niej będziemy mogli grać ze znajomymi w gry bezpośrednio w aplikacji. Nie jest to pierwsza tego typu nowinka, bo już wcześniej pisaliśmy o koszykówce i piłce nożnej - grach, które można uruchomić w Messengerze, jednak dzisiejsza aktualizacja to coś zgoła innego. 

Facebook Messenger Instant Games to całkiem nowe podejście do gier w komunikatorze internetowym. W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej minigier nie jest ukrytą funkcją pozwalającą na kilka minut zabawy ze znajomymi. Udostępniania właśnie w 30 krajach na świecie aktualizacja Messengera dodaje do tego komunikatora nowe rozwiązanie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli grać ze znajomymi w szereg mniej lub bardziej popularnych tytułów. Wśród nich znajdują się takie pozycje, jak PAC-MAN, Galaga, SPACE INVADERS, EverWing, TRACK & FIELD 100M and Words with Friends: Frenzy.

Facebook Messenger Instant Games pozwoli rywalizować nie tylko pomiędzy dwoma graczami, ale także grupami składającymi się z kilku przeciwników. Żeby uruchomić grę wystarczy otworzyć konwersację z wybranymi osobami i dotknąć ikony kontrolera, która wyświetlana jest na pasku narzędziowym poniżej okna wpisywania tekstu. Na początek użytkownicy Messengera otrzymają dostęp do 17 tytułów, jednak ta lista ma się wydłużać z czasem. Dodatkowo w komunikatorze będą wyświetlane tabele z punktami, dzięki którym łatwiej będzie nam zrewanżować się za wcześniejsza porażkę lub po raz kolejny pokonać znajomych w naszych ulubionych grach.

Facebook Messenger Instant Games

Nowość w tej chwili trafia do użytkowników urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida oraz iOS w 30 rożnych krajach w postaci aktualizacji komunikatora Messenger, jednak między nimi najprawdopodobniej nie ma jeszcze Polski. Pobraliśmy najnowszą wersję aplikacji dostępną w sklepie Google Play oraz zainstalowaliśmy jej najnowszy wariant testowy na naszych redakcyjnych smartfonach, jednak nie udało nam się odnaleźć ikony kontrolera pozwalającej na uruchomienie gier. Miejmy nadzieję, że już niedługo się to zmieni i także my będziemy mogli grać w Messengerze z naszymi znajomymi. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.