partner serwisu

Facebook Messenger umożliwia wideorozmowy! Nowa funkcjonalność dostępna również w Polsce

Facebook Messenger umożliwia wideorozmowy! Nowa funkcjonalność dostępna również w Polsce
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
27 kwietnia 2015, 22:24
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, facebook, facebook messenger, ios, połączenia wideo, rozmowy przez internet, wideo rozmowy

Ekspansji Facebooka na rynku mobilnym ciąg dalszy. Kilka dni temu pisaliśmy o aplikacji Hello, która pozwala zamienić w Androidzie standardowy dialer, na rozwiązanie ściśle powiązane z najpopularniejszym portalem społecznościowym. Dziś ogłoszono kolejną nowość przeznaczoną dla użytkowników platform mobilnych Apple i Google - wideorozmowy w komunikatorze Facebook Messenger.

Z tytułowej aplikacji aktywnie korzysta ponad 600 milionów osób miesięcznie. Taka baza lojalnych użytkowników jest doskonałym powodem do podjęcia walki o palmę pierwszeństwa wśród komunikatorów internetowych. Facebook Messenger już w tej chwili oferuje możliwość rozmów tekstowych i głosowych, przesyłania multimediów, a nawet pieniędzy, jednak do konkurowania z takimi aplikacjami jak Skype, Viber czy WhatsApp brakowało w nim możliwości prowadzenia wideorozmów. Sytuacja ta zmienia się dziś wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji Messenger, która umożliwi prowadzenia takich połączeń użytkownikom platform mobilnych Android oraz iOS. Nawiązanie połączenia wideo możliwe będzie po dotknięciu ikony znajdującej się w prawym górnym rogu prowadzonej konwersacji tekstowej.

Początkowo nowa funkcjonalność dostępna będzie dla użytkowników komunikatora Messenger na platformach mobilnych Apple i Google w Belgii, Kanadzie, Chorwacji, Danii, Francji, Grecji, Irlandii, Laosie, Litwie, Meksyku, Nigerii, Norwegii, Omanie, Polsce, Portugalii, Wielka Brytanii, USA i Urugwaju, jednak w najbliższych miesiącach lista ta ma ulec powiększeniu.

2015.04.28, 00:10
Bardzo dobrze! Niech rośnie konkurencja dla Skype, aby motywować Microsoft do rozwoju tego produktu.