partner serwisu

Facebook M - asystent głosowy żyjący wewnątrz Messengera

Facebook M - asystent głosowy żyjący wewnątrz Messengera
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
27 sierpnia 2015, 16:17
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
asystent głosowy, facebook, komendy głosowe, komunikator, messenger, moneypenny, portal społecznościowy, sztuczna inteligencja

Pierwsze informacje o tym, że Facebook chce konkurować z Google Now, Siri i Cortaną pojawiły się na początku lipca. Niestety nie wynikało z nich zbyt wiele. Jednak za sprawą wiceprezesa Facebooka - Davida Marcusa - odpowiedzialnego za dział komunikatorów dowiadujemy się, że portal społecznościowy rozpoczyna testy Facebook M - asystenta głosowego żyjącego wewnątrz Messengera. 

Pierwsze plotki o tym, że Mark Zuckerberg postanowił konkurować na polu asystentów głosowych z gigantami takimi jak Apple, Google i Microsoft sugerowały, że aplikacja będzie nazywać się Moneypenny i działać niezależnie od innych programów portalu społecznościowego. Doniesienia te sprawdziły się jedynie w części, bo nowy na rynku asystent będzie nazywał się po prostu M. Dowiadujemy się tego z wpisu opublikowanego na Facebooku przez wiceprezesa portalu społecznościowego odpowiedzialnego za dział komunikatorów - Davida Marcusa. Z jego słów wynika, że M nie będzie niezależną aplikacją, a dodatkiem do komunikatora Messenger. Ten ciekawy zabieg sprawia, że nasze wcześniejsze obawy o przydatność aplikacji działającej w środowisku Andorid czy iOS stają się bezpodstawne. W przeciwieństwie do Cortany dla Androida, M nie będzie potrzebował głębokiej integracji z systemem operacyjnym. Działający w ramach komunikatora Messenger asystent będzie pomagał w wyszukiwaniu informacji, rezerwowaniu stolików w restauracjach, organizowaniu podróży czy umawianiu spotkań. Wszystko na podstawie informacji przesyłanych wewnątrz Messengera.

 

W przeciwieństwie do informacji z pierwszych plotek, za Facebook M stoi Sztuczna Inteligencja, jednak w odróżnieniu od Cortany, Google Now czy Siri, nadzorować i trenować ją będą ludzie. Niestety w tej chwili brak szczegółowych informacji na temat tego jak ta współpraca miałaby wyglądać. Testy asystenta M rozpoczęły się wczoraj, jednak ograniczone są jedynie do kilkuset wybrańców zamieszkujących okolice San Francisco. W tej chwili ciężko powiedzieć kiedy asystent żyjący wewnątrz Messengera trafi do szerszej grupy użytkowników. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.