partner serwisu

Facebook Connect - Microsoft rezygnuje z łączenia swoich usług z portalem Facebook

Facebook Connect - Microsoft rezygnuje z łączenia swoich usług z portalem Facebook
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
10 czerwca 2015, 16:46
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, facebook connect, graph api, microsoft, outlook.com, windows phone

Jedną z zalet przeglądarkowego klienta Outlook.com w naszym porównaniu usług poczty elektronicznej była możliwość połączenia rozwiązania Microsoftu z takimi portalami jak Facebook. Niestety do tego testu konieczna będzie aktualizacja, bo ostatnie uaktualnienia interfejsu Graph API spowodowały, że Facebook Connect przestał działać, a razem z nim synchronizacja danych między kontem Microsoft i tym w najpopularniejszym na świecie portalem społecznościowym.

Do wczoraj osoby korzystające z usługi poczty elektronicznej Outlook.com lub posiadające smartfon działający pod kontrolą Windows Phone mogły bez problemu synchronizować informacje o kontaktach z portalu Facebook. Inne, wykorzystujące mechanizm Facebook Connect usługi i aplikacje Microsoftu, takie jak Galeria fotografii, OneDrive oraz Movie Maker, także pozwalały na łatwe udostępnianie informacji w serwisie Marka Zuckerberga. Niestety od wczoraj funkcja Facebook Connect odpowiadająca za synchronizowanie danych między kontem Microsoft i Facebookiem przestała działać w wyniku aktualizacji wprowadzonych przez twórców portalu społecznościowego do swojego interfejsu Graph API, który odpowiadał za udostępnianie informacji. Uaktualnienie zostało zapowiedziane ponad rok temu, jednak część jego skutków użytkownicy odczuwają od wczoraj. W tej chwili niestety nie wiadomo czy możliwość synchronizowania informacji między kontem Microsoft i portalem społecznościowym Facebook powróci w bliższej lub dalszej przyszłości. Biorąc pod uwagę zagorzałą rywalizację na rynku komunikatorów internetowych możemy nie doczekać się powrotu funkcji Facebook Connect, bo obie firmy będą chciały przyciągnąć użytkowników do swoich rozwiązań - Skype i Messenger.

skorczi.m
2015.06.11, 01:47
Strata dla ms będzie ogromna. Łączenie usług, synchronizacja w WP była intuicyjna i użyteczna. Chociażby kalendarz czy kontakty... Teraz stracimy na większości funkcjonalności. Szokuje fakt, że od dłuższego czasu nic z tym nie zrobiono.