partner serwisu

Dzięki Mapom Google nie zapomnisz, gdzie zaparkowałeś samochód

Dzięki Mapom Google nie zapomnisz, gdzie zaparkowałeś samochód
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
26 kwietnia 2017, 22:44
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
gdzie zostawiłem samochód, jak odnaleźć samochód, mapy android, mapy google

Wjeżdżasz do nowego miasta, parkujesz auto w centrum i idziesz pozwiedzasz. Gdy po kilku godzinach wracasz do samochodu, nie potrafisz przypomnieć sobie, w którym miejscu go zostawiłeś. Brzmi znajomo? Na szczęście to koniec takich problemów. Mapy Google zyskały właśnie przydatną funkcję zapamiętywania lokalizacji zaparkowanego auta.

Opisana wyżej usługa jest już dostępna bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy aplikacji Mapy Google - zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Android. Na czym dokładnie ona polega? Gdy znajdziemy się na parkingu czy ulicy, na której zaparkowaliśmy auto wystarczy uruchomić aplikację, włączyć lokalizację, a następnie kliknąć niebieski punkt wskazujący nasze położenie. Pomiędzy standardowymi już opcjami takimi jak "zobacz miejsca w pobliżu" i "udostępnij lokalizację" znajdziemy nową - "zapisz jako miejsce parkowania". Po wybraniu tej ostatniej aplikacja zapamięta położenie naszego samochodu. To jednak nie wszystko.

Mapy Google

Miejsce zaparkowania auta możemy szczegółowo opisać, a nawet dodać alarm przypominający chociażby o konieczności wykupienia dalszego postoju w strefie.

Jeżeli zależy nam na dokładniejszym zapamiętaniu miejsca np. w dużej hali centrum handlowego, Mapy Google pozwalają na zapisanie większej ilości szczegółów. Możemy chociażby dodać notatki do lokalizacji, własne zdjęcie, a także pozostały czas. Ta ostatnia opcja pomoże w strefach płatnego parkowania - na 15 minut przed określoną godziną aplikacja wyśle nam stosowne powiadomienie. Jeśli chcemy by znajomi łatwiej trafili do naszego auta możemy im udostępnić miejsce postoju jednym kliknięciem - działa to podobnie jak dodana niedawno funkcja udostępniania własnej lokalizacji.

tinesia
2017.04.28, 09:09
Wszystkie te funkcje już dawno są dostępne w aplikacji Waze. Do tego jest tam dużo lepsza mapa i informacje o korkach, radarach, wypadkach itp. Podobnie jak w Janosiku.
kamera
2017.04.28, 10:47
Polecam GPScarFinder program polskiego studenta, nie tylko do parkowania samochodu.
omijac.bamal.z.daleka
2017.04.28, 10:50
Co to za nowość???
Mam starą Nokię z nawigacją i tam od zawsze można było zapisać daną lokalizację jako 'dom' i później wybrać 'nawiguj do dom'.
Aaaaaaaachaaa już zrozumiałem o co chodzi!!!!
Dzisiejsze pokolenie smartfonowe nie kuma, że położenie samochodu można nazwać 'dom' :-)