partner serwisu

DirectX 12 nie trafi do Windows 7 - firma AMD opublikowała sprostowanie

DirectX 12 nie trafi do Windows 7 - firma AMD opublikowała sprostowanie
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
18 listopada 2014, 11:27
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
amd, mantle, microsoft, windows, windows 10, windows 7

W piątek pisaliśmy o wypowiedzi szefa działu gier AMD, który podczas swojego panelu PDXLAN stwierdził, że Microsoft nie planuje wydania DirectX 12 dla Windows 7. Ta zaskakująca informacja odbiła się szerokim echem wśród wszystkich portali technologicznych. Firma AMD postanowiła sprostować wypowiedź swojego pracownika i opublikowała stosowną informacje mówiącą o tym, że rewelacje pochodząca od Huddy'iego to jedynie spekulacja.

Niefortunna, jak się okazuje, wypowiedź pracownika AMD rozpętała burzę w szklance wody. Wyłączenie Windows 7 z aktualizacji DirectX do wersji 12 wzbudziło wiele kontrowersji na portalach i forach komputerowych. Atmosferę podsycało dodatkowo same źródło. Mogłoby się wydawać, że szef działu gier AMD wie co mówi. Opublikowane niedawno oświadczenie firmy z Sunnyvale dementuje jednak informacje podane przez Richarda Huddy'iego:

„Istnieją doniesienia bazujące na wideo prezentującym wypowiedź Richarda Huddy'ego z AMD na temat obsługi DirectX 12 w konkretnych wersjach systemu Windows. Richard Huddy nie wypowiadał się za Microsoft, a jedynie spekulował na podstawie opublikowanych przez firmę z Redmond informacji o cyklu życia systemu Windows 7 i polityki wsparcia. Richard nie miał wglądu w harmonogram dotyczący Windows lub DirectX. Microsoft jest kluczowym, strategicznym partnerem AMD i nadal współpracujemy z nim przy DirectX 12."

Według sprostowania wypowiedź Huddy'iego nie opierała się na informacjach z Microsoftu, a jedynie odnosiła się do faktu, że po zakończeniu podstawowego wsparcia technicznego tak ważna dla systemu aktualizacja może się po prostu nie pojawić. Z początkiem 2015 r. Windows 7 przechodzi w w okres wsparcia rozszerzonego i od tego momentu będą publikowane dla niego jedynie aktualizacje odpowiadające za bezpieczeństwo i naprawiające obecne w systemie błędy. Mimo tego, że spekulacje pracownika AMD oparte są na rozsądnych podstawach nie są podstawą do jednoznacznego stwierdzenia, że DirectX 12 nie pojawi się w Windows 7.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.