partner serwisu

Cortana dla Androida - najnowsza aktualizacja pozwala użytkownikom zastąpić Google Now

Cortana dla Androida - najnowsza aktualizacja pozwala użytkownikom zastąpić Google Now
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
10 sierpnia 2015, 13:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, asystent głosowy, cortana, domyślny asystent głosowy, google, google now, internet, microsoft, smartfon

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że do internetu wyciekła wersja testowa Cortany, czyli asystenta głosowego Microsoftu, przeznaczona na mobilną platformę od Google. Aplikacja nie pojawiła się jeszcze oficjalnie w sklepie Google Play (nawet w wariancie testowym), ale co jakiś czas wyciekają się jej nowe wersje. Ostatnia aktualizacja Cortany dla Androida pozwala użytkownikom zastąpić Google Now jako domyślnego asystenta głosowego. Pozostaje jedynie pytanie, kto chciałby to zrobić?

Aplikacje takie, jak Cortana, Google Now czy Siri potrafią być bardzo przydatne, nie tylko ze względu na funkcje pozwalające na obsługę smartfona głosem, ale także dzięki oferowaniu dużej ilości przydatnych informacji. Niestety, żeby w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał powinny być spełnione dwa warunki: asystent głosowy musi działać w domyślnym dla niego systemie operacyjnym i użytkownik musi znajdować się w obsługiwanym przez aplikację rejonie. Kilka miesięcy temu Microsoft zapowiedział wydanie Cortany dla Androida, co było niemałym zaskoczeniem. Od kilku tygodni w internecie pojawiają się testowe wersje tego asystenta głosowego, a jego najnowsza wersja, oznaczona numerem 1.0.0.204, pozwala użytkownikom mobilnego systemu operacyjnego od Google zastąpić Google Now rozwiązaniem od Microsoftu. Żeby tego dokonać należy przytrzymać przycisk Home i wybrać domyślną aplikację. 

Pozostaje tylko pytanie, kto (a może - czy ktokolwiek) chciałby to zrobić? Zdajemy sobie sprawę, z tego, że Cortana dla Androida znajduje się we wczesnej fazie testowej i wiele funkcji nie zostało jeszcze z nią zintegrowanych. Nie zmienia to faktu, że rozwiązanie Microsoftu działające w systemie Google jest dość poważnie ograniczone. Największym problemem Cortany dla Androida jest brak głębokiej integracji z systemem operacyjnym. Uniemożliwia to programistom zaimplementowanie takich mechanizmów jak nasłuchiwanie komend głosowych czy możliwości wykonywania takich operacji jak wysyłanie wiadomości, wykonywanie połączeń i wielu innych. Sprawia to, że korzystanie z Cortany czy Hound na Androidzie nie jest tak wygodne jak z domyślnego dla tego systemu operacyjnego Google Now.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.