partner serwisu

Chrome Canary pozwoli otwierać odnośniki jako inny użytkownik

Chrome Canary pozwoli otwierać odnośniki jako inny użytkownik
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
28 października 2015, 14:53
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
canary, chrome, google, internet, otwieranie linków, przeglądarka internetowa, rózni użytkownicy w chrome, testowa wersja chrome, testowy chrome

Przeglądarka Google Chrome w wersji Canary to prawdziwy poligon doświadczalny dla funkcji, które wyszukiwarkowy gigant rozważa do wprowadzenia do stabilnego wariantu aplikacji. W portalu społecznościowym Google+ pojawił się niedawno wpis informujący o ciekawej możliwości, która właśnie została dodana do poglądowej wersji przeglądarki - Chrome Canary pozwala na otwieranie odnośników jako inny użytkownik.

Przeglądarka Chrome pozwala na zalogowanie się w niej za pomocą konta Google. Dzięki temu praca i korzystanie z różny usług oraz serwisów wyszukiwarkowego giganta są zdecydowanie wygodniejsze. Niestety problem pojawia się, kiedy chcemy otworzyć jakąś stronę internetową jako inny niż obecnie zalogowany użytkownik. Chrome udostępnia mechanizm pozwalający na dość wygodne przełączanie się między rożnymi profilami, jednak takie rozwiązanie nie jest doskonałe. Dziś w testowym kanale Canary najpopularniejszej na świecie przeglądarki internetowej udostępniono nową funkcję pozwalającą na otwieranie odnośników do witryn jako inny niż obecnie zalogowany użytkownik.

Mechanizm ten przyda się wszystkim tym, którzy korzystają w Chrome z różnych profili i dla przykładu nie chcą, żeby w służbowej historii otwieranych witryn pojawiały się strony interesujące ich prywatnie. Zastosowań jest oczywiście wiele więcej i już z pierwszych komentarzy dodawanych pod wpisem o nowej w Chrome Canary funkcji opublikowanym w portalu społecznościowym Google+ widać, że takiej możliwości wyczekiwała spora liczba użytkowników.

Wszystkim chętnym na przetestowanie nowej funkcji przypominamy, że Canary to eksperymentalny kanał dystrybucyjny przeglądarki Chrome. Zawiera wszystkie najnowsze rozwiązania, jednak aplikacja w tej wersji może pracować niestabilnie i powodować błędy.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.