partner serwisu

Car Patrol pomoże odnaleźć skradziony samochód

Car Patrol pomoże odnaleźć skradziony samochód
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
20 kwietnia 2016, 12:40
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, bezpieczeństwo, car patrol, jak zlokalizować skradziony samochód, kradzież samochodu, poszukiwania skradzionego samochodu, skradziony samochód

Dwaj Polacy wpadli na pomysł, który może ułatwić zlokalizowanie skradzionego pojazdu. Jest nim przeznaczona dla Androida aplikacja Car Patrol.

Kluczowym elementem w przypadku kradzieży samochodu jest szybka reakcja. Dzięki niej zwiększa się prawdopodobieństwo odzyskania pojazdu, jednak problemem jest dotarcie do dużej ilości osób znajdujących się w lokalizacji przybliżonej do miejsca tego przykrego incydentu. Dwóch Polaków z Sosnowca - Radosław Szymański i Damian Nowaczyk - wpadło na pomysł jak sobie z tym poradzić. Stworzyli oni przeznaczoną dla Androida aplikację Car Patrol, która jest w stanie przekazać dane na temat kradzieży pojazdu wszystkim użytkownikom programu niemal w czasie rzeczywistym. Zwiększa to zdecydowanie szanse na odzyskanie samochodu.

 

Każda osoba korzystająca z Car Patrol musi założyć konto w usłudze. Dodaje do niego takie informacje, jak zdjęcie, numer rejestracyjny, VIN, czy znaki szczególne mogące ułatwić identyfikację pojazdu. Dane te są niewidoczne dla innych użytkowników do momentu kradzieży. Wtedy osoba poszkodowana ma możliwość wysłania powiadomienia o zdarzeniu do innych użytkowników Car Patrol znajdujących się w odległości do 20 km (w darmowym wariancie) lub 100 km (w płatnej wersji aplikacji) od miejsca zdarzenia. Sprawia to, że zdecydowanie wzrasta prawdopodobieństwo, że ktoś kradziony samochód zauważy i będzie w stanie przekazać informacje o jego aktualnej lokalizacji.

 

Aplikacja Car Patrol pozwala także na monitorowanie czasu do zbliżającego się przeglądu technicznego lub wygaśnięcia ubezpieczenia OC. Użytkownicy programu mogą także śledzić ilość punktów karnych zgromadzonych na ich kontach. Inicjatywa twórców Car Patrol jest bardzo ciekawa, jednak skuteczność ich usługi uzależniona jest w dużym stopniu od ilości osób, które będą z niej korzystać. Dlatego zachęcamy wszystkich do sprawdzenia jak działa aplikacja Car Patrol i mamy nadzieję, że nigdy nie będziecie musieli za jej pomocą informować innych o skradzionych Wam samochodach.

Warta uwagi
Skradzione pojazdy: Car Patrol

Aplikacja zwiększająca bezpieczeństwo Twojego samochodu. Przypomni o zbliżającym się przeglądzie lub terminie wygaśnięcia ubezpieczenia, pomoże monitorować aktualną liczbę punktów karnych, a przede wszystkim pozwoli na szybkie powiadomienie innych użytkowników o kradzieży pojazdu, dzięki czemu jego odnalezienie będzie znacznie prostsze.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.