partner serwisu

Build 2016 - Windows 10 Anniversary Update

Build 2016 - Windows 10 Anniversary Update
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
30 marca 2016, 21:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
build 2016, cortana, ink, microsoft, notatki, rysik, windows 10, windows 10 anniversary

W czasie otwarcia odbywającej się właśnie w San Francisco konferencji build 2016, Terry Myerson poinformował o tym, że już latem udostępniona zostanie duża aktualizacja najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Windows 10 Anniversary Update to przede wszystkim usprawnienia funkcji Hello, udoskonalona obsługa rysika dzięki technice Ink, usprawnienia Cortany oraz jeszcze lepsza współpraca urządzeń działających pod kontrolą platformy Windows 10.

Terry Myerson w czasie swoich wystąpień podzielił się uczestnikami konferencji Build 2016 kilkoma ciekawymi statystykami. Według wyliczeń specjalistów z Redmond Windows 10 zainstalowany jest już na ponad 270 milionach urządzeń. Możliwość darmowej aktualizacji starszych wersji systemów operacyjnych do najnowszego wariantu wydaje się być dobry posunięciem, bo w ciągu ośmiu miesięcy Microsoft zdołał wykonać 1/3 planu zakładającego, że w ciągu trzech lat od premiery Windows 10 pracować pod jego kontrolą będzie miliard urządzeń.

Myerson poinformował także, że już latem zostanie udostępniona kolejna duża aktualizacja Okienek - Windows 10 Anniversary Update. Dokładna data nie została podana, lecz po nazwie uaktualnienia domyślamy się, że zaprezentowane zostanie na przełomie lipca i sierpnia. Będzie ono przeznaczone i dostępne dla wszystkich użytkowników Windows 10 za darmo, tak jak zapowiadał to wcześniej Microsoft. Windows 10 Anniversary Update ciężko nazwać aktualizacją przełomową. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami na temat gałęzi Redstone, uaktualnienie zawierać będzie funkcje i narzędzia, których do tej pory nie udało się Microsoftowi dodać do Windows 10.

Wśród nowości wymienionych przez Myersona i osób uczestniczących w jego prezentacji wymienić należy przede wszystkim lepszą współprace różnych urządzeń działających pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego z Redmond. Będzie to możliwe dzięki cały czas promowanym przez Microsoft Uniwersalnym aplikacjom. Nie bez znaczenia będzie także połączenie sklepu z aplikacjami przeznaczonymi dla komputerów z tym dedykowanym konsoli Xbox One. Twórcy oprogramowania otrzymają również narzędzia pozwalające na implementowanie mechanizmu Hello do swoich aplikacji. Zagości on także w przeglądarce Edge. Dzięki temu użytkownicy będą mogli logować się w programach i usługach w bezpieczniejszy sposób - wykorzystując do tego czytniki linii papilarnych zamiast hasła lub PIN-u. Wraz z wydaniem aktualizacji Windows 10 Anniversary Update inteligentniejsza stanie się Cortana. Będzie ona obsługiwać nowe komendy (np. przesyłanie plików do wybranych osób). Kolejna z zapowiedzianych nowości to mechanizm Ink. Usprawni on obsługę rysika na urządzeniach z dotykowymi ekranami i pozwoli użytkownikom na korzystanie z dodatkowych narzędzi takich jak wirtualna linijka, nanoszenie tekstu na mapach i usprawnione pisanie szybkich notatek, które dzięki Cortanie będą mogły szybko zostać przekształcone w przypomnienia.

To zapewne tylko część nowości, które zostaną zaprezentowane wraz z aktualizacją Windows 10 Anniversary Update. W ciągu najbliższych tygodni poznamy więcej szczegółów dotyczących tego uaktualnienia przy okazji publikacji kolejnych wersji rozwojowych Windows 10 dystrybuowanych w ramach programu Windows Insider.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.