partner serwisu

Bot z Messengera pomorze Ci znaleźć pracę

Bot z Messengera pomorze Ci znaleźć pracę
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
5 września 2017, 23:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
bot, komunikator, messenger, praca

Szukanie pracy to bardzo stresujący okres w życiu. Siedzimy godzinami nad portalami z ogłoszeniami, staramy się wybrać oferty odpowiadające nam pod wieloma względami i tracimy czas na czytanie propozycji nie odpowiadających naszym oczekiwaniom. A gdyby tak dało się prościej? Gdyby tak ktoś za nas nie tylko wyszukał najlepsze oferty, ale od razu umówił na spotkanie rekrutacyjne?

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Na taki pomysł wpadła polska firma Emplocity, która stworzyła czatbota pomagającego znaleźć pracę. Ze sztuczną inteligencją rozmawia się za pośrednictwem aplikacji Messenger. Po rozpoczęciu konwersacji bot zadaje pytania dotyczące naszego doświadczenia w pracy, umiejętności i oczekiwań. Dowiadujemy się przy okazji ile zarabiają osoby, na interesującym nas stanowisku, co pozwoli zorientować się w sytuacji na rynku. Bot pyta także o możliwość relokacji i interesującej nas umowy. Ostatnim krokiem jest zostawienie adresu e-mail oraz opcjonalnie założenia konta w serwisie Emplocity.

1Rozmowa z Emplobotem przebiega bardzo naturalnie i płynnie
 

Po wszystkim nasze zgłoszenie przekazywane jest wyselekcjonowanym pracodawcom, ale bez danych personalnych. Zobaczą oni tylko nasze umiejętności i widełki płacowe. Jeśli któryś z pracodawców będzie zainteresowany podjęciem współpracy, wyśle nam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dopiero gdy zaakceptujemy taką propozycję pracodawca pozna nasze dane personalne. Aktualnie dostępna wersja czatbota nie jest jeszcze skończonym projektem. Twórcy zamierzają ją rozwijać o kolejne możliwości. Wkrótce Emplobot powinien nam doradzić na temat wyboru dalszej kariery i określić naszą pozycję na rynku pracy. Mimo to już teraz warto skorzystać z jego możliwości i sprawdzić, czy sztuczna inteligencja wyszuka nam lepsze oferty, niż my sami.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.