partner serwisu

Bixby - głosowy asystent Samsunga jest dostępny już w 200 krajach

Bixby - głosowy asystent Samsunga jest dostępny już w 200 krajach
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
22 sierpnia 2017, 23:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, asystent głosowy, bixby, samsung

Asystent głosowy Bixby trafi w końcu do modeli Galaxy S8 oraz S8+, a także debiutującego już jutro Galaxy Note 8. Samsung udostępni pełną wersję oprogramowania - w tym długo wyczekiwane komendy głosowe. Aktualizacja będzie dostępna w 200 krajach świata, w tym także w Polsce, jednak nie obędzie się bez pewnej niedogodności. Z asystentem porozumiemy się jedynie w języku angielskim lub koreańskim.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Z jednej strony to bardzo dobra wiadomość. Do tej pory Bixby był bardzo ograniczony - pozwalał jedynie na korzystanie z funkcji powiadomień oraz trybu Vision, dzięki któremu można było otrzymać różnego typu informacje na temat miejsc i przedmiotów wskazanych przez aparat. Wraz z nową aktualizacją Bixby zacznie rozumieć komendy głosowe. Unikalną cechą asystenta jest fakt, że został on zaprogramowany, by radzić sobie z naturalnym językiem, a nie jedynie sztywnymi komendami. Przykładowo będziemy mogli powiedzieć mu "Wyślij ostatnio zrobione zdjęcie do mamy", a on doskonale zrozumie nasze intencje. Samsung chwali się także, że Bixby działa z każdą aplikacją zainstalowaną na smartfonie i jest w stanie niemal całkowicie zastąpić tradycyjny, dotykowy interfejs.

1Koniec z trudnymi do zapamiętania komendami - asystent głosowy rozumie naturalną mowę

 

Druga strona medalu to niestety brak wsparcia dla języka polskiego. Przydatność oprogramowania będzie więc zależała od umiejętności lingwistycznych użytkownika oraz tego czy Bixby poprawnie rozpozna obcy akcent. Wiele asystentów głosowych ma z tym bowiem problem. Samsung przyznał, że będzie dalej rozwijał swoje oprogramowanie i pracuje już nad wsparciem dla innych języków. Czy na liście znajdzie się też język polski? Raczej byśmy się na to nie nastawiali. Trudno oczekiwać, by mowa, którą posługuje się stosunkowo niewielka ludność na świecie była dla koreańskiego producenta priorytetem.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.