partner serwisu

Biblioteka Rodzinna w końcu zawitała do polskiego Google Play

Biblioteka Rodzinna w końcu zawitała do polskiego Google Play
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
12 września 2017, 19:21
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
biblioteka rodzinna, google, sklep play

Nareszcie Polacy mogą skorzystać z bardzo przydatnej funkcji Google Play pozwalającej sporo zaoszczędzić na zakupach aplikacji. Biblioteka Rodzinna pozwala udostępnić grupie pięciu użytkowników zakupione wcześniej filmy, gry, czy programy. W ten sposób rodzina czy bliscy znajomi zapłacą tylko raz, a nie pięć razy za ten sam produkt.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Aby skorzystać z nowego przywileju należy w pierwszej kolejności utworzyć Bibliotekę rodzinną z poziomu aplikacji Google Play (menu > Konto> Rodzina> Zarejestruj się do Biblioteki rodzinnej). Administratorem może być wyłącznie osoba, która ma ukończone 18 lat oraz ważną kartę kredytową zarejestrowaną w aplikacji jako forma płatności. Ponadto administrator nie może być członkiem innej grupy rodzinnej w Google. Założenie konta jest banalnie proste  - wystarczy zapoznać się i przeklikać instrukcje podawane na ekranie. Ostatnim krokiem procesu jest wysłanie zaproszeń bliskim osobom, które mają ukończone 13 lat oraz mieszkają w tym samym kraju, a także - co oczywiste - posiadają konto Google. Nie muszą to być faktycznie członkowie naszej rodziny, ale pamiętajmy, by ostrożnie dobierać sobie członków Biblioteki - każdy z nich będzie mógł bowiem dokonywać płatności powiązaną z kontem kartą kredytową administratora.

1Do biblioteki możemy zaprosić maksymalnie czterech innych użytkowników
 

W ustawieniach grupy poza możliwością dodawania i usuwania jej członków znajdziemy jeszcze jedną istotną rzecz. Chodzi o możliwość automatycznego dodawania zakupów do Biblioteki lub zatwierdzenie każdej pozycji samodzielnie. Jeśli w grupie znajdują się dzieci, warto zdecydować się na tę drugą opcję - inaczej będą one miały dostęp do wszystkich kwalifikujących się do Biblioteki treści. No właśnie, a jak jest z tymi treściami? Okazuje się, że nie każdy zakup kwalifikuje się do tego programu. W Bibliotece wylądują jedynie aplikacje oznaczone w Sklepie Play ikonką domku. W naszym archiwum znajdą się ponadto tylko te produkty, za które zapłaciliśmy z użyciem karty kredytowej zarejestrowanej w Bibliotece Rodzinnej. To nie koniec obostrzeń. Do programu kwalifikują się tylko gry i aplikacje kupione po 2 lipca 2016 roku. Do Biblioteki nie dodamy ani muzyki ani programów telewizyjnych. Jeśli chodzi o filmy, udostępnimy jedynie te, które kupiliśmy, a nie wypożyczyliśmy.

W regulaminie usługi znajdziemy też dodatkowe wyjaśnienia związane z dzieleniem się multimediami. Filmy można odtwarzać offline na maksymalnie pięciu urządzeniach na członka rodziny, ale na nie więcej niż 12 urządzeniach w rodzinie. Jednocześnie można oglądać sześć filmów, ale w danej chwili jeden film może odtwarzać strumieniowo tylko jedna osoba. Z kolei jedną książkę można jednocześnie pobrać maksymalnie na sześć urządzeń. Gdy ktoś usunie książkę z urządzenia, stanie się ona z powrotem dostępna dla innych członków rodziny.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.