partner serwisu

Audycje radiowe na Facebooku już wkrótce

Audycje radiowe na Facebooku już wkrótce
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
16 maja 2017, 14:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, live audio, radio

Czasem historie lepiej opowiada się samymi słowami, bez obrazów. Jeśli lubicie słuchać podcastów lub audycji radiowych z pewnością nowa funkcja Facebooka bardzo Wam się spodoba. Już niebawem, serwis pozwoli przeprowadzać nie tylko transmisje wideo w czasie rzeczywistym, ale także głosowe przekazy na żywo.

Ponad rok temu Facebook wystartował z usługą Live Video, pozwalającą na strumieniowenia obrazu w czasie rzeczywistym. Z funkcji tej korzystać mogły początkowo jedynie duże marki i najbardziej popularne profile, a z czasem pozostali użytkownicy. Podobnie będzie z usługą Live Audio. W pierwszej kolejności funkcja będzie dostępna dla kilku wybranych partnerów m.in. BBC World, LBC, Harper Collins. Na początku przyszłego roku zaś zostanie udostępniona innym wydawcom i indywidualnym użytkownikom. Użytkownicy urządzeń z Androidem będą mogli zablokować ekran smartfona, by słuchać przekazu. Ze względów technologicznych posiadacze iPhone'ów nie będą mogli tego zrobić - pozostanie im słuchanie audycji w otwartej aplikacji Facebooka. Na czym dokładnie polegać będzie Live Audio?

Facebook Live Audio

Usługę najprościej porównać do podcastów, czyli audycji głosowych poruszających różne tematy lub do bardziej nowoczesnej formy radia. Wywiady z interesującymi ludźmi, relacje z imprez, odczyty poezji - potencjał jest praktycznie nieograniczony. Jeśli wydawca nie będzie miał czasu lub warunków na nakręcenie materiału wideo w czasie rzeczywistym, a będzie chciał przekazać informacje w sposób ciekawszy niż zwykły post, będzie mógł wkrótce posłużyć się transmisją audio. Facebook wspomina także o zastosowaniu swojej usługi na terenach pozbawionych szybkiego dostępu do Internetu - przekaz głosowy wymaga mniejszej ilości pobrania danych niż materiał wideo tej samej długości, zatem taka forma wiadomości może przyjąć się chociażby w krajach rozwijających się.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.