partner serwisu

Attopedia - przeglądarka Wikipedii dla Android Wear

Attopedia - przeglądarka Wikipedii dla Android Wear
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
4 sierpnia 2014, 22:40
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android wear, attopedia, dostęp do wiedzy, encyklopedia, inteligentny zegarek, smartwatch, szkoła, ściąganie, uczniowie, wiedza, wikipedia

Android Wear ma wielkie zasługi w tym, że smartwatche otrzymują w ostatnim czasie coraz więcej różnorodnych, niekiedy naprawdę interesujących aplikacji. Choć jeszcze niedawno mogło wydawać się, że niektóre czynności są na malutkim ekranie niewykonalne, okazało się, że jest zupełnie inaczej. Po udostępnionej w lipcu przeglądarce internetowej (o której pisaliśmy tutaj), dedykowanej inteligentnym zegarkom, przyszedł czas na kolejną aplikację, pozwalającą na przeglądanie zasobów globalnej sieci, choć pod nieco innym kątem. 

Attopedia (tak nazywa się aplikacja) daje nam dostęp do całej „światowej wiedzy”...czyli do używanej przez niemalże wszystkich Wikipedii. Możemy przeglądać jej zawartość, posługując się przewijaniem ekranu na boki lub w górę i w dół (cały schemat widoczny jest na obrazku). Taki sposób korzystania z wolnej encyklopedii nie jest może najbardziej efektywny, choć zapewne szybko odnajdzie duże grono zwolenników, zwłaszcza wśród osób z przedziału 7-18 lat, w wielu przypadkach poszukujących nowych, skutecznych sposobów na obejście systemu „nauczę się – zdam”. Nie wiadomo, na ile twórcy aplikacji myśleli o grupie uczniów, z całą pewnością jednak to właśnie oni najbardziej docenią możliwość korzystania z „cioci Wiki” za pomocą zegarka.

Attopedia

Póki co Attopedia jest dostępna wyłącznie w języku angielskim, jednak powinno się to z czasem zmienić. Tymczasem można ją pobrać z Google Play. Jest to dopiero jej początkowa wersja – późniejsze zapewne będą pozwalały na jeszcze sprawniejsze przeglądanie wikipedycznych treści. Aż strach pomyśleć, jakie jeszcze zmyślne aplikacje będą w najbliższych miesiącach dostępne na smartwatche.

Attopedia 2

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.