partner serwisu

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na smartfonach Lenovo i Motoroli

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na smartfonach Lenovo i Motoroli
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
23 sierpnia 2016, 15:42
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje microsoft android, aplikacje microsoftu na androida, aplikacje na androida, aplikacje na smartfony, lenovo, microsoft, microsoft office, office android, onedrive, onedrive android, skype, skype andriod

To nie pierwszy raz, gdy Microsoft dobija targu z firmą technologiczną i wprowadza „tylnymi drzwiami” swoje aplikacje do Androida. Te, które są dostępne w sklepie Google Play są chętnie instalowane przez użytkowników, z uwagi na bardzo spójny ekosystem usług Microsoftu. Tymczasem pojawienie się ich „od nowości” na Motorolach oraz telefonach od Lenovo to kolejny krok ku realizacji polityki Microsoftu wobec konkurencji. 

Microsoft nie może konkurować z Androidem oraz iOS, w kwestii popularności mobilnych systemów operacyjnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by gigant tworzył dla tych platform własne aplikacje. Społeczność skupiona wokół mobilnego Windows wielokrotnie wskazywała na to, że jest nieco „zaniedbywana” przez Microsoft – wiele aplikacji dostępnych dla konkurencyjnych systemów albo nie występuje w Sklepie Windows, albo są wyraźnie gorsze.

OneDrive dla Androida

Jako pierwszy o porozumieniu z Lenovo poinformował Microsoft w swojej informacji prasowej. Wśród dostępnych od razu po wyjęciu z pudełka aplikacji znajdziemy pakiet Office, OneDrive oraz Skype’a. Nie wiadomo nic na temat tego, jakie konkretnie modele będą wyposażane w aplikacje Microsoftu, wiadomo jednak, że ta zmiana będzie dotyczyć zarówno Motoroli, jak i Lenovo. Warto zauważyć, że Lenovo to jeden z największych producentów smartfonów w Chinach, a takie wejście w bardzo obiecujący rynek to dla Microsoftu możliwość pozyskania kolejnych lojalnych użytkowników.

Microsoft Office dla Androida

Już wcześniej Microsoft dobijał targu z innymi producentami – w tym LG, Samsungiem oraz chińskim Xiaomi. Użytkownicy skarżyli się jednak, że te aplikacje w Androidzie były oznaczane jako systemowe, przez co usunięcie ich z pamięci urządzenia było znacznie utrudnione. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.