partner serwisu

Android pomoże alergikom

Android pomoże alergikom
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
17 sierpnia 2017, 22:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
alergia, alerty o pyłkach, android, google, zapylenie

Google integruje coraz pożyteczniejsze usługi ze swoim sztandarowym systemem operacyjnym. Najnowsza z nich, która niedługo zostanie zaprezentowana użytkownikom, ucieszy szczególnie osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju alergie.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Wiosna i lato. Słońce, błękitne niebo. Zieleń, kwiaty, żyjąca natura. I coraz więcej kichających i prychających osób z przekrwionymi oczami. Coraz więcej z nas musi walczyć z nieprzyjemnymi skutkami alergii. Na szczęście już niedługo nie będziemy musieli szukać po Sklepie Play aplikacji, które nam pomogą w unikaniu miejsc, w których stężenie pyłków i innych alergenów jest szczególnie wysokie. Zajmie się tym usługa Google, bezpośrednio wbudowana w większość wersji Androida.

Jak zapowiada firma Google, będziemy mogli uzyskać informacje na temat stężenia pyłków po dłuższym wciśnięciu przycisku Home na Androidzie, a więc – jeżeli nic nie zmieniliśmy w domyślnych ustawieniach telefonu – w głównej aplikacji Google. Wystarczy powiedzieć „OK Google, prognoza zapylenia” (lub wpisać to zapytanie ręcznie klawiaturą), by uzyskać szczegółową prognozę z dokładnym podziałem geograficznym. Z wyglądu i funkcjonalności, bardzo przypominającą wbudowaną w aplikację Google funkcję prognozy pogody. Usługa sama nas też będzie powiadamiać o szczególnym stężeniu pyłków.

Prognoza dla alergików w GooglePrognoza dla alergików wkrótce w usłudze Google dla Androida
 

Źródłem danych są informacje przekazywane firmie Google przez The Weather Channel. Funkcja ta na razie nie jest jeszcze dostępna i dopiero będzie stopniowo wprowadzana. Nie jest też do końca jasne, kiedy pojawi się w naszym kraju – być może będziemy musieli na nią poczekać nieco dłużej niż Amerykanie czy Brytyjczycy. Jest jednak na co czekać, każdy alergik z pewnością to potwierdzi. Żeby tylko zdążyli przed najbliższą wiosną.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.