partner serwisu

Android Top 10 - ranking aplikacji mobilnych wg badania Mobience

Android Top 10 - ranking aplikacji mobilnych wg badania Mobience
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
27 grudnia 2016, 23:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje mobilne, mobience, mobigate, spicy mobile, top 10

Jaka aplikacja na Androida jest obecnie najpopularniejsza? Dzięki udostępnionym wynikom badania Mobience, polegającego na pasywnym pomiarze korzystania z aplikacji mobilnych oraz oglądalności stron podczas korzystania ze sprzętu mobilnego, możemy poznać odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Dane udostępniła agencja Spicy Mobile - twórcy pierwszej w Polsce platformy marketingu aplikacji mobilnych dedykowanej reklamodawcom i wydawcom - Mobigate.

Badanie Mobience to badanie polegające na analizie korzystania z aplikacji mobilnych oraz oglądalności stron internetowych, ale z wykorzystaniem przeglądarek mobilnych (zainstalowanych na smartfonach i tabletach). Jak wcześniej wspomniano, jest to badanie pasywne, co oznacza, że pomiar aktywności użytkowników na telefonach komórkowych z systemem Android jest dokonywany automatycznie przez zainstalowany na urządzeniach mobilnych specjalny program monitorujący. Nie jest wymagane żadne działanie ze strony użytkownika - on w normalny sposób powinien korzystać z funkcji smartfonu i zainstalowanych w nim aplikacji. Badanie przeprowadzono w listopadzie br.

Najpopularniejszą aplikacją komunikacyjną, deklasującą wręcz konkurencyjne programy jest Messenger. Facebookowy komunikator charakteryzuje się ponad 40-procentowym zasięgiem. W przypadku tego programu odnotowano ponad niemal półtora miliarda wywołań na pierwszy ekran. To praktycznie o rząd wielkości więcej niż w przypadku pozostałych aplikacji z powyższej listy.

W przypadku aplikacji oferujących przede wszystkim treści wideo, lidera można przewidzieć stosunkowo łatwo - jest nim oczywiście mobilny YouTube z zasięgiem wynoszącym aż 64 procent i blisko miliardem wywołań na pierwszy ekran urządzenia mobilnego. Ciekawostką jest to, że kolejne miejsca na podium okupują już polskie aplikacje - należący to TVN Player oraz Polsatowska Ipla. Zaskakująco popularna jest opisywana już przez nas aplikacja Musical.ly.

YouTube jest w ogóle aplikacją charakteryzującą się największym zasięgiem spośród wszystkich aplikacji mobilnych, na czołowych lokatach rządzą giganci: Google (wspomniany YouTube, a także Maps, czy Gmail) oraz Facebook (aplikacja kliencka włącznie z odchudzoną wersją FB lite oraz wspomniany wcześniej Messenger). Dopiero na szóstej pozycji mamy polski program: również opisywany przez nas OLX.pl.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.