partner serwisu

Android 8.0 Oreo - lista urządzeń, które otrzymają aktualizację

Android 8.0 Oreo - lista urządzeń, które otrzymają aktualizację
Autor:
Paweł Krzyżanowski
Data publikacji:
29 września 2017, 11:47
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android 8.0, android 8.0 aktualizacja, android 8.0 oreo, android 8.0 oreo aktualizacja, asus huawei, htc, lg, motorola, nokia, one plus, smasung, sony, xiaomi

Co prawda Android 8.0 Oreo zadebiutował dość niedawno, ale już teraz warto sprawdzić, czy sprzęt który nosimy w kieszeni lub torebce dostanie aktualizację do najnowszej wersji. Jak przez ostatnich kilka lat, także i tym razem producenci zdecydowali się na wydanie uaktualnienia tylko dla wybranych urządzeń.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Android 8.0 Oreo ma być (tak przynajmniej go zachwala Google) mądrzejszy, szybszy i potężniejszy niż jakikolwiek Android przed nim. Warto zatem byłoby go mieć na swoim smartfonie, prawda? Niestety proces aktualizacji większości modeli na rynku nie zależy wyłącznie od tempa, w jakim Google wydaje kolejne wersje Androida, ale również od producentów smartfonów i operatorów komórkowych, którzy muszą dostosować oprogramowanie do swoich produktów. Stąd na rynku znaczna fragmentacja – większość nowych smartfonów ma np. Androida 7.0 Nougat, ale już nawet nieco starsze modele dysponują zaledwie Androidem 6.0 Marshmallow lub wcześniejszymi. Co gorsza, część smartfonów, które sprzętowo są w stanie podołać wymaganiom coraz nowszych Androidów przestała być wspierana przez ich producentów i trzeba się w ich przypadku pogodzić z brakiem oficjalnych aktualizacji. Google jednak opublikowało już, w porozumieniu z ich producentami, listę urządzeń obecnych już na rynku, które na pewno doczekają się aktualizacji. Wszystkie modele, z podziałem na marki znajdziecie poniżej.

Google
Asus
BlackBerry
General Mobile
  • GM 6 Android One
  • GM 6 d Android One
  • GM 5 Plus Android One
  • GM 5 Plus d AndroidOne
HTC
Huawei
LG
Motorola
Nokia
OnePlus
  • OnePlus 5
  • OnePlus 3T
  • OnePlus 3
Samsung
Sony
Xiaomi

Najprawdopodobniej aktualizację do Androida 8.0 Oreo otrzymają również Samsungi:

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.