partner serwisu

Android 7.0 dopiero zadebiutował, a już mówi się o wersji 7.1

Android 7.0 dopiero zadebiutował, a już mówi się o wersji 7.1
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
24 sierpnia 2016, 19:28
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android 7.1 nougat, android aktualizacja, android nougat, google assistant, nexus launcher

Wydanie finalnej wersji Androida 7.0 Nougat dla Nexusów było ogromnym wydarzeniem w świecie nowych technologii. Tymczasem okazuje się, że w drodze powinna być aktualizacja dla tej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Mowa o Androidzie 7.1, który wprowadzić ma poprawki i usprawnienia.

Google swego czasu obiecywało przyspieszenie wydawania kolejnych aktualizacji dla swojego systemu operacyjnego. Te zaś mają się skupić na bardzo potrzebnych poprawkach – nie tylko w kwestiach bezpieczeństwa, ale również stabilności oprogramowania. Okazuje się, że pierwszą taką aktualizacją będzie Android 7.1 i w sieci już pojawiły się na to twarde dowody.

Android 7.1 pojawił się w konsoli deweloperskiej Google Play

Niektórzy fani Robocika mogli zauważyć w konsoli deweloperskiej odniesienie do nowej wersji Androida oznaczonej numerem 7.1. Pokrywałoby się to z deklaracjami firmy odnośnie polityki uaktualniania systemu. „Usprawnienia techniczne”, o których mówi Google powinny pojawić się już niedługo jako Android 7.1 Nougat.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, Android 7.1 nie będzie ostatnią większą aktualizacją dla tej wersji systemu. W trakcie obecnego cyklu wydawniczego. Zgodnie z deklaracjami firmy powinno się pojawić jeszcze kilka takich uaktualnień. Odnośnie przyszłej wersji Androida spekuluje się na temat dodania nowych funkcji (Nexus Launcher oraz Google Assistant) przy okazji premiery nowych Nexusów. Niewykluczone są również usprawnienia w API (level 25). 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.