partner serwisu

Android 7.0 Nougat zadebiutuje już w przyszłym miesiącu?

Android 7.0 Nougat zadebiutuje już w przyszłym miesiącu?
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
13 lipca 2016, 13:55
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android 7.0 nougat premiera, google, nexus 9

Firma Google nie podała dotąd oficjalnej daty premiery najnowszego mobilnego systemu operacyjnego. Androida 7.0 Nougat miał zadebiutować już tego lata i wygląda na to, że wyszukiwarkowemu potentatowi uda się dotrzymać terminu. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez kanadyjskiego operatora komórkowego Rogers.

Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej jednego z kanadyjskich operatorów komórkowych, Android 7.0 Nougat ma zostać udostępniony w postaci aktualizacji dla tabletu Nexus 9 "wkrótce". Niestety nie podano konkretnej daty, jednak spekuluje się, że będzie to początek września. Wtedy także udostępnione zostaną przeznaczone na ten miesiąc krytyczne aktualizacje bezpieczeństwa dla systemów Android.

Niestety w tej chwili ciężko powiedzieć czy te rewelacje potwierdzą się i kiedy dokładnie firma Google zdecyduje się udostępnić aktualizację OTA oraz fabryczne obrazy systemów dla urządzeń z rodziny Nexus. Nie wiadomo także jak długo na uaktualnienie będą musieli czekać posiadacze innych smartfonów. 

Wiele rzeczy związanych z Androidem 7.0 Nougat jest zaskakujących. Począwszy od bardzo wczesnej premiery kompilacji testowej, przez wybieranie nazwy przez użytkowników, po wcześniejszą niż zazwyczaj premierę stabilnego wariantu mobilnego systemu operacyjnego kończąc. Także prezentacji nowych smartfonów z serii Nexus możemy spodziewać się wcześniej niż na jesieni, do czego przyzwyczaiła nas już firma Google.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.