partner serwisu

Android 7.0 Nougat dla LG G5 już w listopadzie

Android 7.0 Nougat dla LG G5 już w listopadzie
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
17 października 2016, 20:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android 7.0, android 7.0 nougat, android aktualizacja, android nougat, lg g5, lg g5 android nougat

Firma LG od dawna stara się możliwie szybko aktualizować oprogramowanie instalowane na swoich smartfonach. Kontrowersyjny model G5 nie jest wyjątkiem. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup z pewnością będą zadowolone z faktu, że koreański producent najprawdopodobniej zakończył już prace nad odpowiednim uaktualnieniem. Dzięki temu już w listopadzie posiadacze LG G5 będą cieszyć się z Androida 7.0 Nougat na swoich urządzeniach.

Smartfony z serii Nexus są pierwszymi, na których można używać opisywanego przez nas Androida 7.0 Nougat. Nic w tym dziwnego, bo są one projektowane na zlecenie Google. Jednak także firma LG stara się, żeby sprzedawane przez nią smartfony możliwie szybko otrzymywały aktualizacje do najnowszej wersji Robocika. Tak też jest w przypadku modelu G5, który jeszcze w tym roku otrzyma uaktualnienie do Androida 7.0 Nougat. Taka informacja pochodzi od australijskiego operatora komórkowego Optus, który zaplanował udostępnienie aktualizacji w połowie listopada.

LG G5

LG G5 może być pierwszym spoza linii Nexus, który otrzyma aktualizację do Nougata.

Jest to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla Australijczyków, bo wynika z niej, że koreański producent elektroniki przygotował już Androida 7.0 Nougat dla modelu G5, a to z kolei oznacza, że osoby, które kupiły swoje egzemplarze poza operatorami komórkowymi także mogą oczekiwać aktualizacji, nawet przed zapowiedzianym przez Optus terminem.

Niestety w tej chwili brakuje informacji dotyczących aktualizacji do Androida 7.0 Nougat dla smartfona LG G5 dostarczanej przez polskich operatorów komórkowych. Jeśli odpowiednie uaktualnienie zostało udostępnione Australijczykom, to najprawdopodobniej są w jego posiadaniu także polscy operatorzy, którzy, jak wynika z nieoficjalnych informacji, mają udostępnić aktualizację na przełomie tego i przyszłego roku.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.