partner serwisu

Android 7.0 Nougat - oficjalna nazwa i nowe funkcje

Android 7.0 Nougat - oficjalna nazwa i nowe funkcje
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
1 lipca 2016, 12:49
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android 7.0 nougat, android n, android nougat, google

Firma Google ujawniła oficjalną nazwę najnowszej odsłony swojego mobilnego systemu operacyjnego. Internauci z całego świata uznali, że Android 7.0 powinien nazywać się Nougat i wyszukiwarkowy potentat zgodnie z zapowiedzią przystał na propozycję społeczności. Najnowsza odsłona Robocika zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią i przyniesie ponad 200 nowych funkcji.

Po raz pierwszy w historii firma Google postanowiła pozwolić internautom wybrać nazwę dla nadchodzącej wersji Androida. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej Pomóż nazwać Android N mogliśmy zgłaszać własne propozycje, a najpopularniejsza miała zostać zaakceptowana przez Google. Tak też się stało i niedawno ujawniono, że Android 7.0 N będzie nazywał się Nougat. Z pewnością niepocieszone będą osoby, które głosowały na przydomkiem Namey McNameface. Był on bardzo popularny, jednak ten żart nie zdołał pokonać nugata.

Android 7.0 Nougat oficjalnie został zapowiedziany w czasie tegorocznej edycji konferencji Google I/O 2016 i do tej pory doczekał się już kilku wersji testowych udostępnianych posiadaczom urządzeń z serii Nexus. Najnowszy mobilny system operacyjny to ponad 200 nowości, jednak do tej pory poznaliśmy tylko kilka z nich. Android 7.0 Nougat pozwoli na tworzenie efektowniejszych gier dzięki wykorzystaniu API Vulcan. Zmieniony zostanie także sposób interakcji z powiadomieniami oraz menu Szybkich ustawień, a usprawniona funkcja Doze On the Go pozwoli jeszcze efektywniej oszczędzać baterię.

Niestety do dziś nie poznaliśmy dokładnej daty debiutu Androida 7.0 Nougat. Możemy spodziewać się jej jeszcze tej jesieni wraz z premierą najnowszych urządzeń z serii Nexus. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.