partner serwisu

Android 6.0 Marshmallow - tłumaczenia wewnątrz aplikacji w 90 językach

Android 6.0 Marshmallow - tłumaczenia wewnątrz aplikacji w 90 językach
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
8 października 2015, 22:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android 6.0 marshmallow, google, google translate, smartfon, tablet, tłumacz google, tłumaczenia tekstu, tłumaczenia wewnątrz aplikacji

Ponad 500 milionów ludzi przekłada na różne języki za pomocą Tłumacza Google więcej niż 100 miliardów słów dziennie. Świadczy to jedynie o popularności usługi od Google, jednak wszyscy przyznamy, że korzystanie z niej, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, nie należy do najwygodniejszych. Tę sytuację zmienia Android 6.0 Marshmallow dzięki funkcji pozwalającej na tłumaczenie tekstu wewnątrz aplikacji w 90 językach.

Bariera językowa to największa przeszkoda w czasie rozmów na żywo. Wielu z producentów oprogramowania pracuje ostatnio nad pokonaniem tego ograniczenia o czym świadczyć może udostępnienie przez Microsoft tłumaczeń w komunikatorze Skype. Także Google zajmuje się rozwojem własnej usługi pozwalającej na przekładanie tekstu na różne języki. Tłumacz Google dostępny jest w wersji przeznaczonej dla przeglądarek internetowych oraz jako samodzielna aplikacja dla urządzeń mobilnych. Ten drugi wariant umożliwia nawet tłumaczenie mowy, jednak korzystanie z takiego rozwiązania nie należy do najwygodniejszych. Podobnie jest z przekładaniem tekstu na urządzeniach mobilnych. Najpierw użytkownik musi go zaznaczyć, skopiować do schowka, następnie uruchomić Tłumacza Google i wkleić interesujące go słowa do aplikacji, która zajmie się ich przekładem. Wraz z premierą Androida 6.0 Marshmallow wyszukiwarkowy gigant postarał się zdecydowanie uprościć tę procedurę, bo na urządzeniach działających pod kontrolą najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego z zainstalowaną aplikacją Tłumacz Google możliwe jest przekładanie tekstu w 90 językach wewnątrz wybranych aplikacji. Pozwala na to wyświetlane po zaznaczeniu tekstu nowe menu kontekstowego umożliwiające szybkie wyświetlenie przekładu w Tłumaczu Google. W tej chwili nowa funkcja działa z takimi aplikacjami jak WhatsApp, LinkedIn czy TripAdvisor, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby twórcy oprogramowania dodali ją do swoich programów.

 

Niestety z tłumaczenia tekstu wewnątrz aplikacji skorzystać będą mogły jedynie osoby, których smartfony lub tablety działać będą pod kontrolą najnowszej wersji mobilnego systemu od Google. Listę dotychczas potwierdzonych urządzeń, na których udostępniona zostanie aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow znajdziecie w jednej z naszych wcześniejszych aktualizacji.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.