partner serwisu

Android 6.0 Marshmallow - które smartfony dostaną aktualizację?[AKTUALIZUJEMY]

Android 6.0 Marshmallow - które smartfony dostaną aktualizację?[AKTUALIZUJEMY]
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
5 października 2015, 20:25
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android, android 6.0, asus, google, htc, huawei, lg, marshmallow, motorola, oneplus, samsung, sony, uaktualnienie, xiaomi

Ogromna fragmentacja rynku to jeden z największych problemów mobilnego systemu operacyjnego Google, a najlepszym na to przykładem jest Android 5.0 Lollipop, który po roku od swojej premiery zainstalowany jest zaledwie na 21% wszystkich urządzeń działających pod kontrolą Robocika. Jak będzie w przypadku Androida 6.0 Marshmallow i co najważniejsze, które smartfony otrzymają aktualizację?

Ogromna fragmentacja Androida na rynku systemów operacyjnych to zła wiadomość dla wszystkich. Firma Google musi dbać o wydawanie krytycznych aktualizacji do wielu wersji systemów operacyjnych, twórcy aplikacji uwzględniać różnice między nimi w czasie tworzenia aplikacji, a użytkownicy nie zawsze mogą korzystać z najnowszej wersji oprogramowania. Za taki stan rzeczy wini się głównie wyszukiwarkowego giganta - twórca Androida - prawda niestety jest taka, że największą odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą producenci smartfonów i tabletów, którzy udostępniają aktualizację systemów operacyjnych tylko dla wybranych i często tylko najnowszych urządzeń. W internecie pojawiło się dziś zestawienie prezentujące urządzenia, których użytkownicy wcześniej lub później będą mogli dokonać aktualizacji mobilnych systemów operacyjnych do Androida 6.0 Marshmallow. Lista uwzględnia tylko największych graczy na rynku, co sprawia, że jest dość krótka. Niestety większość zawartych w niej informacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, więc do zestawienia należy podejść z ograniczonym zaufaniem.

Na załączonym obrazku zabrakło urządzeń sygnowanych logo Google. Po ostatniej konferencji wiemy już, że aktualizacją do Androida 6.0 Marshmallow objęte zostaną Nexusy 5, 6, 7 (2013), 9 i Player, a przeznaczone dla nich fabryczne obrazy systemu są już dostępne dla użytkowników. Swoje plany odnośnie uaktualnienia oprogramowania systemowego potwierdziła także firma HTC. Jak dowiedzieliśmy się za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter, jeszcze przed końcem roku posiadacze smartfonów M8 i M9 będą mogli korzystać z Androida 6.0 Marshmallow. W następnej kolejności odpowiednie aktualizacje zostaną wydane na urządzenia ME, E8, E9 i E9+, Butterfly 3 oraz Desire 816, 820, a także 826. Również osoby korzystające ze smartfonów Motoroli mają jasność w temacie obecności Androida 6.0 Marshmallow na ich urządzeniach. Jak wynika z oficjalnych informacji uaktualnienie dostępne będzie dla smartofnów Moto X Style, Moto X Play, Moto X (2014), Moto MAXX, Moto Turbo oraz Moto G drugiej i trzeciej generacji.

AKTUALIZACJA

Wczorajszej nocy na stronie internetowej operatora komórkowego T-Mobile pojawiła się informacja o urządzeniach, dla których przygotowywana jest aktualizacja systemu do Androida 6.0 Marshmallow. Poza wymienionymi przez nas powyżej smartfonami i tabletami na liście znaleźć można także urządzenia koreańskich producentów LG (G3, G4, G Stylo) oraz Samsung (Galaxy Note 4, Galaxy Note5, Galaxy Note Edge, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Tab S2).

AKTUALIZACJA nr. 2

Także firma Sony poinformowała właśnie o swoich planach odnośnie wydania aktualizacji oprogramowania systemowego do wersji Android 6.0 Marshmallow. Wśród urządzeń, które takiego uaktualnienia doczekają się znajdziemy smartfony i tablety Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua oraz Xperia C4.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.