partner serwisu

Android 6.0 Marshmallow - Google udostępnia obrazy systemu dla Nexusów 5, 6, 7 (2013), 9 i Player

Android 6.0 Marshmallow - Google udostępnia obrazy systemu dla Nexusów 5, 6, 7 (2013), 9 i Player
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
5 października 2015, 19:35
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja systemu, android, android 6.0, google, marshmallow, nexus, obraz systemu, ota

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i oczekiwaniami firma Google poinformowała dziś za pośrednictwem wpisu na oficjalnym blogu o udostępnieniu Androida 6.0 Marshmallow dla Nexusów 5, 6, 7 (2013), 9 i Player. Wszyscy zainteresowani użytkownicy tych urządzeń mogą już pobierać pliki obrazu najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Na aktualizację OTA przyjdzie jednak jeszcze poczekać.

Firma Google najwyraźniej wyciągnęła nauczkę z oburzenia użytkowników smartfonów i tabletów z serii Nexus po dość nieudanym starcie Androida 5.0 Lollipop. Od zapowiedzi Lizaka do udostępnienia obrazów systemu operacyjnego minął miesiąc i istniała poważna obawa, że to użytkownicy flagowego wówczas modelu LG - G3 - jako pierwsi będą mogli dokonać aktualizacji. Z takiego obrotu spraw nie byli zadowoleni posiadacze Nexusów, którzy często wybierają urządzenia z tej serii, właśnie ze względu na szybkie aktualizacje. W tym roku firmie Google udało się uniknąć takiej wpadki, bo zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, za pośrednictwem oficjalnego bloga poinformowano właśnie o udostępnieniu plików fabrycznych obrazów Androida 6.0 Marshmallow przeznaczonego dla Nexusów 5, 6, 7 (2013), 9 i Player. Wszyscy zainteresowani taką formą aktualizacji mogą już pobierać i instalować najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego. Ci, którzy nie mają ochoty na ręczne uaktualnienie mogą poczekać na aktualizacje w wersji OTA (Over The Air), jednak ich dystrybucja zależeć będzie także od operatorów sieci komórkowych, co może w niektórych przydankach znacznie wydłużyć czas oczekiwania.

Zaprezentowany oficjalnie w zeszłym tygodniu Android 6.0 Marshmallow to przede wszystkim nowe funkcje. Do najciekawszych należą Now On Tap prezentująca dane kontekstowe na temat wyświetlanych na ekranie informacji, DOZE oszczędzająca użycie baterii w czasie czuwania, nowy mechanizm przyznawania aplikacjom uprawnień, obsługa czytników linii papilarnych czy jeszcze lepsze narzędzia udostępniania obrazów i filmów do innych urządzeń.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.