partner serwisu

Android 5.1 dostrzeżony w urządzeniach Android One

Android 5.1 dostrzeżony w urządzeniach Android One
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
4 lutego 2015, 17:28
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android, android 5.0, android 5.1, android one, lollipop, uaktualnienie

O kolejne wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google mówi się głośno od dłuższego czasu, jednak potwierdzonych informacji na jej temat jest jak na lekarstwo. Ku zaskoczeniu wszystkich dziś do internetu wyciekły pierwsze zdjęcia działającego na przeznaczonych dla Indonezji urządzeniach z serii Android One "Lizaka" oznaczonego numerem 5.1.

Zamieszanie spowodowane zdjęciami publikowanymi przez użytkowników smartfonów Android One z działającym na nich Androidem 5.1 jest od kilku godzin tematem przewodnim witryn i forów internetowych zajmujących się urządzeniami przenośnymi. Wygląda na to, że bez jakiejkolwiek zapowiedzi ze strony Google na potrzeby budżetowych urządzeń przeznaczonych dla rozwijających się krajów została opracowana nowa wersja systemu z Robocikiem w logo. Pierwszą ku temu przesłanką jest zdjęcie z oficjalnego komunikatu Google dotyczącego rozpoczęcia dystrybucji smartfonów Android One w Indonezji. Na z pozoru niewinnym obrazku zauważyć można, że zegar wskazuje godzinę 5:10, a Google zawsze w ten sposób przemycało do mediów informacje o nowych wersjach systemu Android.

Potwierdzeniem istnienia Androida 5.1 mają być publikowane przez użytkowników smartfonów Android One zdjęcia pokazujące ekran właściwości systemowych z informacją o numerze zainstalowanej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Niestety w tej chwili po za tymi informacjami nie wiemy nic więcej, a Google w żaden sposób nie potwierdziło tych rewelacji. Nie jest znana także lista zmian wprowadzanych przez Androida 5.1. Na rozstrzygniecie tych kwestii przyjdzie nam jeszcze poczekać. Miejmy tylko nadzieję, że niezbyt długo.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.