partner serwisu

Android 5.1.1 - kolejna wersja mobilnego systemu została wydana

Android 5.1.1 - kolejna wersja mobilnego systemu została wydana
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
21 kwietnia 2015, 22:15
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android 5.0, android 5.1, android 5.1.1, google nexus player, lmy47v, lollipop, memoty leak, wycieki pamięci

Premiera Androida 5.0 Lollipop jest jedną z najbardziej kłopotliwych w dziejach Google, a użytkownicy od ponad 6 miesięcy, które minęły od oficjalnej premiery mobilnego systemu operacyjnego, uskarżają się na błędy. Bardzo możliwe, że najpoważniejszy z nich - wycieki pamięci - naprawi opublikowana przed kilkunastoma minutami aktualizacja Androida do wersji 5.1.1.

Android 5.0 Lollipop miał być dla Google systemem przełomowym. Wiele wprowadzonych w nim zmian, takich jak chociażby interfejs Material Design czy środowisko uruchomieniowe ART, było rewolucyjnych, jednak Lizak nie okazał się tak słodki jak zakładali jego twórcy. O błędach występujących w Androidzie 5.0 pisaliśmy nie raz, jednak w pierwszych publikacjach zrzucaliśmy je na barki problemów wieku dziecięcego, z którymi musi zmierzyć się każda aplikacja, gra czy system operacyjny. Niestety mimo wydania już 3 dużych aktualizacji największa wada Androida 5.0 Lollipop nadal daje się we znaki użytkownikom smartfonów i tabletów. Wycieki pamięci (memory leak) to problem, który został wykryty jeszcze w poglądowej wersji Android L zaprezentowanej w czerwcu zeszłego roku i do dziś nie został naprawiony. Tę sytuację zmienić ma opublikowana właśnie aktualizacja Androida Lollipop do wersji 5.1.1 (LMY47V), która ma uporać się z ostatnimi dużymi problemami Lizaka. Niestety w tej chwili lista zmian wprowadzanych przez uaktualnienie nie jest jeszcze dostępna, jednak najprawdopodobniej nie zobaczymy na niej żadnych nowych funkcjonalności.

Na stronie internetowej projektu AOSP (Android Open Source Project) udostępniony został pierwszy fabryczny obraz Androida 5.1.1 (LMY47V) przeznaczony dla urządzeń Nexus Player. W najbliższych tygodniach Android 5.1.1 powinien zostać udostępniony także dla smartfonów i tabletów z rodziny Nexus.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.