partner serwisu

Android 5.0 dla LG G3 - aktualizacja oprogramowania rozpocznie się w przyszłym tygodniu i zacznie się od Polski

Android 5.0 dla LG G3 - aktualizacja oprogramowania rozpocznie się w przyszłym tygodniu i zacznie się od Polski
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
9 listopada 2014, 18:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, aktualizacja oprogramowania, android, android 5.0, android l, google, lg, lg g3, lollipop

Najnowsza odsłona mobilnego systemu operacyjnego od Google przeznaczonego na urządzenia mobilne jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Niestety zapowiedziane na 3 listopada udostępnienie fabrycznych obrazów Androida 5.0 dla urządzeń z rodziny Nexus zostało przesunięte ze względu na błędy w oprogramowaniu. Szczęśliwcami mogą poczuć się właściciele flagowego modelu smartfona LG, bo już w przyszłym tygodniu będą mogli dokonać aktualizacji systemu operacyjnego do najnowszej wersji. Co ciekawe, aktualizacja Androida do wersji 5.0 przeznaczonego dla telefonów LG G3 rozpocznie się od Polski.

Informacja, która pojawiła się dziś na oficjalnej stronie internetowej LG nie pozostawia złudzeń - Android Lollipop trafi w przyszłym tygodniu na smartfony LG G3 i to polscy użytkownicy jako pierwsi będą mogli cieszyć się najnowszą wersją systemu operacyjnego od Google. Kiedy aktualizacja trafi na inne rynki nie wiadomo, jednak według firmy LG ma się to stać w najbliższej, jednak bliżej nie określonej przyszłości. Najnowsza wersja oprogramowania przeznaczonego dla flagowego smartfona koreańskiego producenta przyniesie użytkownikom wszystkie kluczowe dla "Lizaka" elementy takie jak nowy interfejs użytkownika Material Design, wydajniejsze środowisko uruchomieniowe ART czy wyższy stopień zabezpieczeń pozwalający na odblokowanie telefonu jedynie w zasięgu sparowanego z nim za pomocą Bluetooth urządzenia (np. inteligentnego zegarka LG G Watch).

Komunikat niestety nie informuje kiedy dokładnie aktualizacja będzie gotowa do pobrania, także wszyscy zainteresowani użytkownicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wybranie naszego kraju jako pierwszego, w którym zawita Android 5.0 przeznaczony dla urządzeń LG podkreśla, że nasz kraj należy do kluczowych rynków dla koreańskiego producenta.  

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.