partner serwisu

Android 5.0 Lollipop w końcu trafia na urządzenia z serii Nexus

Android 5.0 Lollipop w końcu trafia na urządzenia z serii Nexus
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
12 listopada 2014, 22:18
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android 5.0 lollipop, google, hammerhead, lollipop, mako, mantaray, nexus 10, nexus 4, nexus 5, nexus 7, razor, razorg

Stało się! Po niemal miesiącu od publicznej prezentacji stabilnej wersji Androida 5.0 Lollipop i przekładaniu daty udostępnienia fabrycznych obrazów systemów, "Lizak" trafia wreszcie na urządzenia z serii Nexus.

Seria Nexus to wyjątkowe pod wieloma względami urządzenia. Duża część użytkowników wybiera właśnie je głównie ze względu na szybkie aktualizacje Androida do najnowszej wersji. Tak było zawsze. W tym roku jednak na forach internetowych i w serwisach społecznościowych można było przeczytać wiele wpisów rozczarowanych użytkowników marki Nexus. Powodem tego niezadowolenia był fakt, że smartfony i tablety sygnowane logo Google mogły nie być pierwszymi urządzeniami, które dostaną aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji. Doniesienia o problemach związanych z działaniem systemu na niektórych smartfonach, przełożenie daty udostępniani obrazów fabrycznych oraz informacje o tym, że telefony LG G3 oraz Moto X otrzymają w tym tygodniu aktualizację oprogramowania przelały czarę goryczy w sercach użytkowników, którzy z zapartym tchem czekali na najnowsza odsłonę Androida dla swoich ukochanych Nexusów. Google udało się jednak dotrzymać słowa. Kilka minut temu za pośrednictwem Twittera zespół odpowiedzialny za rozwój mobilnego systemu operacyjnego poinformował o rozpoczęciu aktualizacji oprogramowania dla urządzeń z rodziny Nexus. Jako pierwsze aktualizacji doczekają się:

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.