partner serwisu

Android 5.0 Lollipop dla urządzeń Sony Xperia? Aktualizację otrzyma wyłącznie Xperia Z

Android 5.0 Lollipop dla urządzeń Sony Xperia? Aktualizację otrzyma wyłącznie Xperia Z
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
9 marca 2015, 00:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja androida, android, android 5.0, lollipop, sony, update, xperia, xperia z aktualizacja

Wielu użytkowników urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida oczekuje na rychłą aktualizację swojego systemu do wersji 5.0 Lollipop. Wśród nich jest spora grupa posiadaczy sprzętu z serii Xperia od Sony. I dla znacznej ich części mamy złą wiadomość. Kilka dni temu producent poinformował, że Androida Lollipop otrzymają wyłącznie urządzenia z serii Xperia Z. 

Informacja ta, z pewnością dość przykra dla użytkowników sprzętu z pozostałych serii rodziny Xperia - choćby E1, E3, M2, T2 Ultra czy T3 - nie została podana jednak w formie oficjalnego komunikatu czy choćby wpisu na firmowym blogu Sony. O tym, że aktualizację Androida do wersji 5.0 otrzymają wyłącznie urządzenia z serii Z, dowiedzieć mogli się wyłącznie obserwatorzy kilku profili na Twitterze, których właściciele zarzucili firmę pytaniami o tę kwestię. Pierwszy szczęśliwiec (lub może lepiej powiedzieć - nieszczęśliwiec), który otrzymał odpowiedź producenta, to osoba posługująca się profilem Viveksunderraj, a nieco później dokładnie tę samą informację zamieszczono w ramach odpowiedzi u kilku innych użytkowników Twittera. 

Z jednej strony dziwi nas nieco taka forma informowania o dość istotnych kwestiach, z drugiej jesteśmy w stanie ją zrozumieć. W końcu nikt nie lubi przekazywać złych wiadomości, więc skoro nadszedł moment, w którym nie da się już dłużej tego unikać, to lepiej zrobić to w sposób, dzięki któremu uda się uniknąć wywoływania nadmiernej sensacji i zamieszania. 

Niezależnie jednak od formy udostępnienia tej informacji fakty są jasne. Androida 5.0 Lollipop otrzymają wyłącznie posiadacze urządzeń Xperia z serii Z, jeśli więc Wasza Xperia jest oznaczona inną literą i jednocześnie nie jest fabrycznie wyposażona w Lollipopa (jak np. Xmeria M4), to o najnowszej wersji systemu Google możecie niestety zapomnieć.

Chyba, że zdecydujecie się skorzystać z nieoficjalnych wydań Androida, jak choćby Cyanogenmod w wersji współpracującej z Waszym urządzeniem. Jeżeli to rozwiązanie jest dla Was jedyną metodą na Androida 5.0, zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika, w którym pokazujemy, jak zaktualizować Androida.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.