partner serwisu

Android 5.0.2 Lollipop dla tabletów LG G Pad 7.0 i 10.1

Android 5.0.2 Lollipop dla tabletów LG G Pad 7.0 i 10.1
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
9 kwietnia 2015, 17:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
5.0.2, aktualizacja, android, g pad 10.1, g pad 7.0, lg, lg g pad, lollipop, ota

Koreański producent sprzętu elektronicznego ogłosił wydanie najnowszej wersji Androida - Lollipop - dla swoich tabletów trochę ponad dwa tygodnie temu. Pierwszymi urządzeniami, na których można było dokonać uaktualnienia systemu operacyjnego były modele G Pad 8.0 i G Pad 8.3 Google Play Edition. Dziś dołączają do nich G Pad 7.0 i 10.1 za sprawą aktualizacji Androida do wersji 5.0.2 (LRX22G).

Wydanie Androida Lollipop miało być ogromnym sukcesem dla Google, jednak już kilka dni po oficjalnej premierze użytkownicy smartfonów i tabletów z serii Nexus zaczęli zgłaszać pierwsze problemy, z których część należała do dość poważnych. Mimo kilku miesięcy otwartych testów i udostępnienia poglądowej wersji Robocika nazwanej L, programistom nie udało się na czas uporać z błędami. Od premiery Lizaka minęło już pół roku, wydane zostały trzy (5.0.1, 5.0.2, 5.1) aktualizacje, a problemy z systemem występują nadal. Ta bardzo niekorzystna dla Google sytuacja sprawia, że Android Lollipop jest w tej chwili zainstalowany na 5,4% wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego firmy z Mountain View. Jest to bardzo słaby wynik, jednak biorąc pod uwagę problemy, z którymi boryka się Google, ciężko dziwić się producentom sprzętu, którzy bardzo powoli aktualizują oprogramowanie na swoich urządzeniach.

Jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się na uaktualnienie Androida na swoich smartfonach była LG, która jeszcze w listopadzie zeszłego roku udostępniła uaktualnienie przeznaczone dla telefonu G3. Od tego czasu kilka innych modeli smartfonów doczekało się aktualizacji, jednak o nowym Androidzie dla tabletów południowokoreańskiego producenta dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec marca. Android Lollipop trafił na początku na tablety G Pad 8.0 oraz G Pad 8.3 Google Play Edition, ale wczorajszej nocy ruszyła aktualizacja oprogramowania dla modeli G Pad 7.0 i G Pad 10.1.

Najnowsza wersja systemu operacyjnego dostępna jest za pośrednictwem OTA (Over The Air). Z tego, czego udało nam się do tej pory dowiedzieć aktualizacji mogą dokonać nie tylko użytkownicy, którzy kupili swoje urządzenia w oficjalnym kanale dystrybucyjnym. Także urządzenia pochodzące od operatorów sieci komórkowych otrzymują uaktualnienia, jednak w tej chwili potwierdzają to jedynie abonenci Play. 

2019.09.25, 17:57
Potrzebuję etui na tablet. Jaki model polecacie? Czy takie coś- http://www.inbag.pl/etui-na-kindle sprawdzi się?