partner serwisu

Amazon Prime Video udostępniony w Polsce i 200 krajach świata

Amazon Prime Video udostępniony w Polsce i 200 krajach świata
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
14 grudnia 2016, 14:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
amazon, amazon prime video, amazon w polsce

Amazon Prime Video, popularny w Stanach Zjednoczonych serwis wideo online, konkurent popularnego Netflixa, jest już dostępny w Polsce. Oznacza to tym samym, że również widzowie w naszym kraju mogą już subskrybować tę usługę chcąc obejrzeć nowy show motoryzacyjnego trio: Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda oraz Jamesa Maya. To oczywiście nie jedyny tytuł jaki już mogą oglądać polscy internauci. Mamy już dostęp również do nagrodzonego Złotym Globem Mozart in The Jungle, zdobywcy Złotego Globu, Emmy i BAFTA Transparent, czy kolejny wyróżniony nagrodą Emmy tytuł: The Man in the High Castle. A do tego mnóstwo popularnych filmów i seriali.

Amazon oficjalnie ogłosił, iż jego popularny serwis wideo na żądanie - Amazon Prime Video jest już dostępny w ponad 200 krajach świata. Nas najbardziej interesuje wiadomość, że w tej puli znajduje się również Polska. Prime Video został udostępniony bez dodatkowych kosztów subskrybentom Amazona Prime w Belgii, Kanadzie, Francji, Indiach, Włoszech czy w Hiszpanii. Natomiast użytkownicy z krajów, które dotychczas w ogóle nie miały dostępu do usługi Amazon Prime (w tym Polska) mogą już wykupić abonament za wstępną cenę 2,99 euro miesięcznie - stawka ta jest gwarantowana przez pierwsze sześć miesięcy.

Dostęp do Amazon Prime Video można uzyskać oczywiście za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej na dowolnym komputerze - wystarczy odwiedzić serwis PrimeVideo.com. Również posiadacze sprzętu mobilnego mogą oglądać udostępnione w serwisie filmy, seriale i dokumentalne publikacje.

Ważna informacja - choć oferta filmowa Amazona jest wreszcie w Polsce dostępna, to trzeba mieć na uwadze, że udostępnione pozycje nie są jeszcze dostępne po polsku. Amazon poinformował, że subskrybenci mogą oglądać autorskie produkcje Amazona (Amazon Original Series - w tym coraz popularniejszy The Grand Tour z motoryzacyjnymi pasjonatami) w języku angielskim, francuskim, włoskim, portugalskim oraz hiszpańskim. W tych językach dostępne są zarówno napisy dialogowe, jak i wersje dubbingowane.

Nasze wnioski? Otwarcie oferty wideo Amazona na nasz (i wiele innych rynków) kraj oczywiście cieszy, jednak z całą pewnością, dopóki nie doczekamy się zlokalizowanych wersji filmów i seriali ich popularność raczej nie przebije tego, co oferują rodzime usługi VOD, czy w dbający skrupulatnie o polonizację swoich produkcji Netflix. Inna sprawa, że Polacy są narodem coraz lepiej mówiącym i rozumiejącym angielski (na tle wielu państw europejskich, nie anglosaskich, jesteśmy w ścisłej czołówce), zatem krok Amazona to na pewno zwrot w dobrą stronę. Z korzyścią i dla korporacji (zwiększenie zasięgu rynkowego), jak i dla konsumentów (legalny dostęp do bogatej oferty produkcji filmowych).

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.