partner serwisu

Allegro obsługuje mobilne płatności BLIKiem

Allegro obsługuje mobilne płatności BLIKiem
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
16 listopada 2016, 12:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
allegro, blik, grupa allegro, polski standard płatności

Allegro wdrożyło obsługę mobilnych płatności BLIK. Od dziś użytkownicy tego najpopularniejszego portalu aukcyjnego w naszym kraju mogą opłacać transakcje zrealizowane za pośrednictwem Allegro przy pomocy mobilnego systemu płatności BLIK. Metoda realizacji płatności sygnowana przez Polski Standard Płatności została właśnie w pełni zintegrowana z platformą Allegro, a BLIK stał się nowym obok już dostępnych form uiszczania opłat za kupione towary.

Tym samym BLIK jest już trzecią - obok płatności kartą płatniczą, czy szybkiego przelewu - formą zapłaty dostępną dla wszystkich użytkowników kupujących towary wystawiane na platformie Allegro. W ten sposób osoby dokonujące zakupów na aukcjach zyskali szybki i bezpieczny sposób realizacji transakcji za pomocą swoich smartfonów. Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez przedstawicieli Allegro, cały proces płatności za pomocą BLIK odbywa się w ramach struktur Allegro, użytkownik nie musi opuszczać serwisu aukcyjnego by zrealizować płatność, nie jest również wymagane dodatkowe logowanie na stronie banku. Wszystkie transakcje za pomocą systemu BLIK są oczywiście potwierdzane w aplikacji mobilnej bankowości zainstalowanej na smartfonie.

Zmiana ta jest dość znacząca, biorąc pod uwagę, że Allegro posiada aż 20 milionów zarejestrowanych użytkowników na swojej platformie. Z czego 14 milionów odwiedza ten serwis każdego miesiąca. Choć w świadomości wielu użytkowników serwis ten wciąż jest postrzegany jako portal aukcyjny, to w istocie większość transakcji (ok. 85 procent) zawieranych za pomocą tej platformy to kupowanie nowych towarów po z góry ustalonej przez sprzedawcę cenie (czyli tzw. "Kup teraz"). 

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez firmę doradczą PMR, w 2016 roku wartość polskiego rynku e-commerce wzrośnie o 4 miliardy złotych w stosunku do roku 2015. Dziś cały rynek elektronicznego handlu wyceniany jest na 36 miliardów złotych, a udział transakcji mobilnych w całej puli umów zawieranych na rynku e-commerce wynosi obecnie 17 procent i stale rośnie. Bardzo prawdopodobne, że wdrożenie nowego, popularnego wśród użytkowników mobilnych, systemu płatności na Allegro znacznie zwiększy odsetek transakcji elektronicznych zawieranych wyłącznie za pomocą telefonu.

Dla przypomnienia, BLIK to system mobilnych płatności opracowany przez Polski Standard Płatności. W tej chwili z BLIKa mogą korzystać klienci Alior Banku, Banku Millenium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (w tym Orange Finanse), PKO Banku Polskiego (włącznie z platformą Inteligo), Getin Noble Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Z systemu BLIK korzysta już ponad 2 miliony użytkowników (taka jest liczba aktywacji tej usługi w aplikacjach mobilnych obsługujących bankowość elektroniczną).

Wygląda na to, że wdrożenie kolejnej metody płatności na Allegro jeszcze bardziej zwiększy liczbę kupujących na tej platformie, zwłaszcza, że BLIK pojawił się w serwisie aukcyjnym przed najbardziej intensywnym okresem przedświątecznych zakupów.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.