partner serwisu

Allegro - kolejna próba wyłudzenia danych logowania do kont użytkowników

Allegro - kolejna próba wyłudzenia danych logowania do kont użytkowników
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
23 lutego 2015, 13:46
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
allegro, bezpieczeństwo, fałszywy email, phishing, wyłudzenie danych

Firma Bitdefender poinformowała dziś o wykryciu kolejnej zorganizowanej akcji wymierzonej w użytkowników Allegro. Przestępcy rozsyłają do nich pocztą elektroniczną informację o blokadzie konta w serwisie aukcyjnym i proszą o podanie danych do logowania pod specjalnie spreparowanym odnośnikiem.

Wykryta przez pracowników firmy Bitdefender próba ataku phishingowego jest kolejną akcją wymierzoną w użytkowników najpopularniejszego w Polsce portalu aukcyjnego. Cyberprzestępcy w bardzo przekonującym mailu informują o blokadzie, jaka została założona na konto serwisie Allegro. Jej zniesienie może nastąpić jedynie po wprowadzeniu danych logowania na stronie internetowej, do której przenosi użytkownika zawarty w wiadomości odnośnik. Przestrzegamy wszystkich przed pochopnym wypełnianiem formularzy w takich przypadkach i radzimy w pierwszej kolejności kontakt z Allegro za pomocą formularza dostępnego pod tym adresem.

Fałszywa wiadomość rozsyłana do użytkowników Allegro (kliknij, żeby powiększyć)

Odkryta próba wyłudzenia danych logowania wygląda bardzo przekonująco i na pierwszy rzut oka może sugerować, że wiadomość o blokadzie konta pochodzi faktycznie od Allegro. Przesyłany użytkownikom e-mail zawiera wszystkie dane o serwisie aukcyjnym, jego logo, a w polu nadawcy widnieje adres powiadomienia@allegro.pl, który dodatkowo może potwierdzać autentyczność wiadomości. Cyberprzestępcy w tym przypadku postarali się, żeby ukryć przed użytkownikami próbę ataku phishingowego, dlatego po raz kolejny uczulamy wszystkich przed podawaniem jakichkolwiek danych kiedy mamy choćby najmniejsze wątpliwości co do prawdziwości otrzymanej informacji.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.