partner serwisu

AllPlayer 6.4 wydany

AllPlayer 6.4 wydany
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
28 października 2015, 13:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
4k, allplayer, bittorrent, kodeki audio, kodeki wideo, napiprojekt, napisy24, opensubtitles, streamin, strumieniowanie, ultrahd, webm

Jeden z najpopularniejszych polskich odtwarzaczy multimedialnych doczekał się właśnie szeregu usprawnień, które zostały zaprezentowane wraz z wydaniem aplikacji AllPlayer 6.4 przeznaczonej dla komputerów osobistych pracujących pod kontrola systemów Windows. W najnowszej wersji poprawiono mechanizm pobierania napisów do filmów, ulepszono obsługę najnowszych standardów audio i wideo oraz mechanizm detekcji plików multimedialnych.

PobierzALLPlayer

Pierwszą wymienioną w oficjalnym komunikacie nowością w AllPlayerze 6.4 jest funkcja, której poświęcono szczególna uwagę. Usprawniony mechanizm detekcji plików wideo ma natychmiast rozpoznawać rodzaj strumienia i dekodować go za pomocą najszybszych dostępnych w programie kodeków audio oraz wideo. Najnowsza wersja silnika aplikacji AllPlayer 6.4 oprócz ulepszonej obsługi najnowszych standardów multimedialnych (4K, UltraHD, WebM) wprowadza także usprawnienia w obsłudze i jakości wyświetlanych napisów. Dzięki możliwości połączenia aplikacji z takimi serwisami jak Napisy24, Napiprojekt czy Opensubtitles.org, AllPlayer 6.4 jest w stanie automatycznie pobrać najlepiej dopasowane pliki z napisami w wybranym przez użytkownika języku. Ta funkcja działa także w przypadku strumieniowania filmów bezpośrednio z sieci bittorrent. Odświeżenia doczekał się także interfejs programu, co przekłada się na poprawienie komfortu użytkowania programu.

AllPlayer 6.4 to również szereg mniejszych zmian, do których należą:

  • poprawiona stabilność odtwarzania filmów z wbudowanymi napisami
  • usunięty błąd wyświetlania napisów w systemach z 12 godzinnym pomiarem czasu
  • poprawiona współpraca z serwisami napisów napisy24.pl i opensubtitles.org
  • poprawione zapisywanie zrzutów ekranu do pliku .jpg (klawisz F12)
  • lepsza obsługa plików w formacie H264 poprzez sprzętowy dekoder (wymaga Sandy bridge+)
  • lepsza obsługa plików w formacie HEVC poprzez sprzętowy dekoder (wymaga Broadwell+).

Aplikacja AllPlayer dostępna jest także na urządzenia mobilne z zainstalowanym systemem operacyjnym Android.

PanSzczupak
2015.10.28, 13:55
Mam, polecam. Bardzo dobry zestaw kodeków, nie tnie filmów, odtwarza praktycznie każdy format. Bardzo dobrze dobiera napisy, nie tylko po polsku.
Streaming torrentów z napisami też na najwyższym poziomie.
mrbrzydul
2015.10.28, 13:57
Pobrałem - działa. Faktycznie szybki jest. Do filmów które nie miały napisów pobrał automatycznie.
2015.10.28, 14:13
Dobrze się prezentuje - przyjemny dla oka. W działaniu nie ustępuje najlepszym odtwarzaczom na rynku. Tak jak napisano - żaden format mu nie straszny - jak to mówią 'zapala od pierwszego kopa' bez dodatkowych kodeków.