partner serwisu

Alerger - aplikacja mobilna dla alergików stworzona przez polskich uczniów

Alerger - aplikacja mobilna dla alergików stworzona przez polskich uczniów
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
3 września 2015, 12:58
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
alergia, android, aplikacja mobilna, apple, dziennik objawów, google, internet, ios, mapa pylenia, prognoza pylenia, przeglądarka, pylenie, pyłki, smartfon

Okres wakacyjny nie jest dla wszystkich tak samo wesoły. Niektórzy z nas uskarżają się na gorsze samopoczucie spowodowane pyleniem traw czy drzew. Z myślą o nich polscy uczniowie jednej z klas maturalnych stworzyli usługę Alerger.com - przeznaczoną dla alergików aplikację mobilną informującą o poziomach pylenia, alertach o ich wysokim poziomie oraz pozwalającą zapisywać historię objawów w poręcznym dzienniku.

Jak ciężkie potrafi być życie z alergią wiedzą tylko ci, którzy uczuleni są na różnego rodzaju pyłki. W okresach natężonego pylenia samopoczucie takich osób może się pogorszać, a towarzyszce temu objawy to duszności, uciążliwy kaszel, obrzęk powiek, wysypki czy łzawienie oczu. Z myślą o alergikach grupa polskich uczniów uczęszczających obecnie do klasy maturalnej stworzyła usługę Alerger.com prezentującą przeznaczone dla lokalizacji na terenie Polski, a nawet Europy prognozy pyleń, alerty ich wysokiego natężenia oraz pozwalającą na zapisywanie objawów w poręcznym dzienniku, który może przydać się w czasie wizyty u lekarza jako dokumentacja przebiegu alergii. Od niektórych usług pełniących podobne funkcje Alerger.com odróżnia się tym, że do prezentacji prognoz i alertów wykorzystuje najnowsze dane meteorologicznych i nie wspomaga się dziennikami czy kalendarzami z lat poprzednich. Usługa Alerger.com jest cały czas rozwijana, a w najbliższej przyszłości możemy oczekiwać poszerzenia dostępnej w tej chwili bazy pyłków.

 

Z usługi Alerger.com mogą korzystać za darmo wszyscy zainteresowani poprzez przeglądarkę internetową lub za pomocą aplikacji mobilnej przeznaczonej dla systemu operacyjnego Android. Właściciele stron internetowych oraz blogów mogą także zamieścić na swoich witrynach udostępniany przez Alerger.com widżet z aktualną prognozą pylenia.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.