partner serwisu

Aktualizacja do Windows 10 zakwalifikowana do aktualizacji zalecanych

Aktualizacja do Windows 10 zakwalifikowana do aktualizacji zalecanych
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
2 lutego 2016, 16:27
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, aktualizacja zalecana, instalacja, update, windows, windows 10, windows 7, windows 8

Dostępna w Windows Update aktualizacja systemu do Windows 10 została zakwalifikowana do aktualizacji zalecanych. Dzięki temu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoftu, użytkownikom Windows 7 i 8 łatwiej będzie zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego, pozostawiono jednak możliwość prostej rezygnacji z aktualizacji do Windows 10.

O tym, że aktualizacja do Windows 10 ma zostać zakwalifikowana do grupy aktualizacji zalecanych, Microsoft informował już w październiku. Zapowiedzi te właśnie stały się faktem i od tej pory Windows 10 będzie pobierany tak, jak pozostałe najważniejsze aktualizacje dla Windows 7 i 8, czyli - o ile nie zostanie to zmienione w ustawieniach aktualizacji - automatycznie. Wciąż jednak możliwa będzie rezygnacja z instalacji nowego systemu. Po jego pobraniu użytkownik zostanie o tym poinformowany w specjalnym komunikacie i będzie mógł zdecydować, czy chce instalować Windows 10, czy woli pozostać przy dotychczasowej wersji OS'u.

Również w ustawieniach aktualizacji możliwa jest, jak dotychczas, zmiana zasad przeprowadzania instalacji z automatycznej na ręczną - wtedy zarówno Windows 10, jak i pozostałe aktualizacje automatyczne wymagać będą zatwierdzenia przez użytkownika. Dodatkowo pozostawiona została możliwość rezygnacji z Windows 10 i powrotu do wcześniej używanej wersji systemu przez 30 dni od chwili instalacji, więc ci użytkownicy, którym najnowszy OS zainstalował się przypadkiem, nie będą zmuszeni do korzystania z niego wbrew własnej woli. 

 

 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.