partner serwisu

Aktualizacja do Windows 10 za darmo wciąż jest możliwa, choć nie każdy powinien z niej skorzystać

Aktualizacja do Windows 10 za darmo wciąż jest możliwa, choć nie każdy powinien z niej skorzystać
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
1 sierpnia 2016, 14:21
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, darmowa aktualizacja, microsoft, update, windows, windows 10, windows 7, windows 8.1, za darmo

Kilka dni temu zakończyła się oficjalna promocja umożliwiająca każdemu posiadaczowi legalnego Windowsa w wersji 7 lub 8.1 darmową aktualizację systemu do najnowszego wydania, czyli Windows 10. Jak się okazuje, darmowa aktualizacja systemu wciąż jednak jest możliwa i choć technicznie każdy może z niej skorzystać, to od strony formalnej nie jest to już takie jednoznaczne.

Jeśli przegapiliście ostatni termin na darmową aktualizację systemu do Windows 10, to - jak to zazwyczaj bywa z ostatnimi terminami - możecie sądzić, że teraz takiej możliwości już nie ma, a za aktualizację starszego Windowsa będziecie musieli już zapłacić wcale niemałe pieniądze. Tymczasem, o czym jako pierwszy napisał serwis Niebezpiecznik, sprawa nie jest jeszcze przegrana. Microsoft pozostawił możliwość darmowej aktualizacji Windowsa użytkownikom korzystającym z assistive technologies, czyli rozwiązań przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. 

Darmowa aktualizacja do Windows 10 wciąż możliwa

Jednak od strony technicznej cały mechanizm został przygotowany tak, że że z darmowej aktualizacji do Windows 10 może skorzystać każdy chętny. Dlaczego? Strona internetowa, na której można rozpocząć ten proces, nie zawiera jakiejkolwiek funkcji weryfikacji niepełnosprawności ani wykorzystywania assistive technologies. W praktyce więc darmowa aktualizacja systemu do Windows 10 wciąż jest dostępna tak, jak dotąd.

Ale chociaż zaktualizowany w ten sposób Windows powinien bez problemu przejść proces aktywacji, pozostaje pytanie o legalność zdobytego w ten sposób systemu. Naszym zdaniem można mieć spore wątpliwości, czy - o ile nie korzystacie z assistice technologies - będziecie legalnymi użytkownikami Windows 10, jeśli zaktualizujecie swój stary system przy wykorzystaniu opisanego tutaj mechanizmu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.