partner serwisu

Aktualizacja Windows Phone 8.1 rusza 24 czerwca

Aktualizacja Windows Phone 8.1 rusza 24 czerwca
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
12 maja 2014, 01:08
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, microsoft, pindows phone 8.1, windows phone, wp 8.1

Chociaż aktualizacja Windows Phone do wersji 8.1 ujrzała światło dzienne już bez mała miesiąc temu, to wciąż wielu użytkowników smartfonów z mobilnymi kafelkami korzysta ze starej wersji systemu. Powody tego są różne - obawa (nie do końca uzasadniona) przed utratą gwarancji, nieco skomplikowana dla przeciętnego użytkownika procedura instalacyjna, bardzo często również brak wiedzy o dostępności aktualizacji. Ten stan rzeczy zacznie się zmieniać za nieco ponad miesiąc - Microsoft poinformował, że od 24 czerwca rozpocznie otwarte udostępnianie aktualizacji Windows Phone 8.1.

Czy to oznacza, że tego dnia wszyscy posiadacze smartfonów z dotychczasową wersją Windows Phone będą mogli zainstalować najnowszą aktualizację? Niestety nie. Zarządzanie dostępnością aktualizacji spadnie na - tu cytat - operatora sieci komórkowej lub producenta telefonu, u którego zakupiono telefon. Co również istotne, dostępność aktualizacji będzie się również różnić w zależności od kraju, regionu i możliwości sprzętowych.

Windows Phone 8.1 - start 24 czerwca

Można spodziewać się więc, że możliwość instalacji aktualizacji w pierwszej kolejności otrzymają użytkownicy wyższych modeli Nokii Lumii, co ważne - egzemplarzy niebrandowanych, czyli pochodzących spoza dystrybucji operatorskiej. Ci, którzy nabyli telefon wraz z abonamentem, powinni liczyć się (z względy na konieczność uzupełnienia systemu o aplikacje własne operatora) z dłuższym oczekiwaniem na aktualizację.

W gorszej sytuacji znajdą się zapewne posiadacze mniej popularnych modeli smartfonów z Windows Phone, jak Samsung Ativ S, HTC 8S i 8X czy kafelkowe modele firmy Huawei. Jeśli czytaliście nasz poradnik dotyczący instalacji deweloperskiej wersji Windows Phone 8.1 na Samsungu Ativ S, to pamiętacie zapewne, że sporym problemem było już zainstalowanie dużo wcześniejszej aktualizacji - GDR2, gdyż wielu operatorów dla tego urządzenia jej nie przygotowało. Chcielibyśmy się mylić, mamy jednak obawy, że posiadacze tych modeli smartfonów na swoją wersję Windows Phone 8.1 będą musieli poczekać najdłużej. My oczywiście od dnia oficjalnego startu nowej wersji systemu będziemy na bieżąco sprawdzać jej dostępność na wielu różnych urządzeniach.

Dla tych, którzy chcieliby jak najszybciej móc korzystać z nowej i niedeweloperskiej wersji Windows Phone, mamy dobrą wiadomość - już 13 maja odbędzie się polska premiera nowych, zaprezentowanych podczas Build 2014 w San Francisco nowych smartfonów Nokii: Lumia 930, Lumia 630 i Lumia 635. Te urządzenia wyposażone będą już w najnowszą wersję mobilnego systemu Microsoftu, więc co bardziej niecierpliwe osoby mają ułatwione zadanie - zamiast czekać jeszcze przynajmniej półtora miesiąca na aktualizację, już niebawem będą mogły kupić najnowszy smartfon z Windows Phone 8.1.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.