partner serwisu

Aktualizacja PCMark 8 wnosi długo oczekiwaną funkcję

Aktualizacja PCMark 8 wnosi długo oczekiwaną funkcję
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
3 października 2014, 17:25
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Firma Futuremark znana jest przede wszystkim z popularnego programu testującego wydajność procesorów i kart graficznych podczas generowania trójwymiarowej grafiki - 3DMark. Nie jest to jednak jedyna aplikacja w ich portfolio. PCMark to zestaw narzędzi kompleksowo testujących wydajność komputerów nie tylko pod kątem przydatności w grach. Najnowsza wersja tego programu doczekała się małej, ale dodającej do wersji Professional Edition długo oczekiwanej funkcjonalności - możliwości określenia ilości przebiegów testów.

PCMark został stworzony z myślą o testowaniu wydajności stacji roboczych pod kątem wydajności w różnych scenariuszach - Home (zastosowania domowe), Creative (zaawansowana praca z multimediami), Work (proste zadania biurowe), Application (testowanie wydajności w wybranych grach i aplikacjach). Na otrzymywany wynik składają się trzy przebiegi testów, z których wyciągana jest średnia. Takie rozwiązanie ma zniwelować wpływ procesów działających w tle w czasie badania wydajności. Jego minusem  jest jednak długi czas testowania.

Wraz z aktualizacja 2.2.282 użytkownicy posiadający PCMark 8 w wersji Professional Edition  otrzymali możliwość określenia ilości przebiegów dla każdego z testów. Żeby skorzystać z tej funkcjonalności należy aplikację uruchomić za pomocą wiersza poleceń z wykorzystaniem parametru --pass=X (gdzie X oznacza ilość przebiegów).

Opublikowana łatka naprawia także problemy z kompatybilnością programu After Effects uniemożliwiające przeprowadzenie testów z jego pomocą. Aktualizacji doczekał się też moduł SystemInfo - wersji 4.30 poprawiono problemy z kompatybilnością platform zbudowanych na płytach głównych z intelowskimi chipsetami X99. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.