partner serwisu

Aktualizacja Outlooka dla Androida i iOS

Aktualizacja Outlooka dla Androida i iOS
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
18 lutego 2015, 17:35
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, bezpieczeństwo, e-mail, gesty, imap, ios, klient poczty, microsoft, outlook

Od udostępnienia pierwszej testowej wersji klienta poczty Outlook przeznaczonego dla Androida i iOS minęły zaledwie dwa tygodnie, a aplikacja już doczekała się aktualizacji. W najnowszym wariancie programu usprawnione zostały mechanizmy zabezpieczeń, dodano też możliwość konfigurowania niektórych elementów interfejsu.

Microsoft powoli zaczyna uzupełniać braki, którymi dotknięta była pierwsza wersja poglądowa Outlooka dla Androida i iOS. Najważniejsze z wprowadzonych zmian dotyczą bezpieczeństwa. Od teraz Outlook dla urządzeń mobilnych będzie umożliwiał wymuszenie na poziomie sprzętowym autoryzacji synchronizacji skrzynek pocztowych kodem PIN. Funkcjonalność ta będzie dostępna dla wszystkich kont wykorzystujących protokół Exchange ActiveSync. Usprawnień doczekał się także mechanizm zdalnego kasowania danych. W najnowszej wersji Outlooka proces ten zajmować ma jedynie kilka sekund i pozwoli na usunięcie wiadomości, kalendarzy, kontaktów oraz plików zapisanych w aplikacji. Do mobilnego klienta poczty Microsoftu dodano również obsługę protokołu IMAP, co pozwoli użytkownikom na wykorzystywanie go do zarządzania większą liczbą usług pocztowych.

Kolejna porcja zmian dotyczy interfejsu. Wariant Outlooka przeznaczony dla systemów iOS pozwala na przełączanie się między domyślnie włączonym widokiem konwersacji (wiadomości o tym samym temacie są grupowane) oraz klasycznym prezentującym każdego maila osobno. Na tą funkcjonalność będą musiały poczekać osoby korzystające z Androida, ale ma ona zostać udostępniona już niedługo. Także możliwość konfigurowania gestów trafiła do wersji Outlooka przeznaczonej dla mobilnego systemu od Google z lekkim opóźnieniem względem wariantu dla urządzeń Apple. Udostępniona aktualizacja pozwala użytkownikom na wybranie akcji towarzyszącej przesuwaniu wiadomości w lewo lub prawo.

Ostatnią wprowadzoną zmianą jest usprawnienie mechanizmu planowania wiadomości i przenoszenia ich do archiwum. W zaawansowanych ustawieniach konta użytkownicy mogą teraz wybrać domyślny folder do przechowywania maili poddawanych tym akcjom.

Na oficjalnym blogu Microsoftu zapowiedziano już, że to dopiero początek zmian, które w najbliższej przyszłości czekają klienta poczty Outlook, a wśród zapowiadanych nowości oczekiwać możemy synchronizacji kontaktów zapisanych na urządzeniu oraz poprawienia tłumaczeń dla wszystkich 30 obsługiwanych języków. Niestety data wydania kolejnego uaktualnienia nie została podana.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.