partner serwisu

Aktualizacja OneNote dla iOS 8 oraz Android Wear

Aktualizacja OneNote dla iOS 8 oraz Android Wear
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
18 września 2014, 14:05
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android wear, apple, google, ios, ipad, iphone, lumia, microsoft, office, office lens, powerpoint, wearables, windows phone, word

Od premiery najnowszego wydania mobilnego systemu operacyjnego od Apple nie minęło nawet 10 dni, a Microsoft już zdążył wydać aktualizację swojego narzędzia do tworzenia notatek przeznaczonego dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Poprawek doczekała się także wersja dla mobilnej platformy od Google dzięki czemu obsługa OneNote na inteligentnych zegarkach będzie wygodniejsza. Firma z Mountain View nie zapomniała także o użytkownikach Windows Phone i specjalnie dla nich usprawniła działanie aplikacji Office Lens.

Najnowsza odsłona OneNote przeznaczona dla urządzeń Apple wymaga do poprawnego działania iOS 8. Możliwości jakie oferuje programistom udostępniona wczoraj wersja mobilnego systemu firmy z Cupertino pozwoliły wzbogacić funkcjonalność OneNote o dodawania do tworzonych notatek treści z jakiejkolwiek aplikacji. Od teraz możliwe będą takie działania jak importowanie załączników z e-maili, zapisywanie obrazów z biblioteki systemu czy „przypinanie” stron internetowych z przeglądarki Safari.

Microsoft kładzie duży nacisk na obecność na różnych platformach. Chce w ten sposób zachęcić do korzystania ze swoich usług nowych użytkowników. Zaprezentowana kilka miesięcy temu platforma Android Wear przeznaczona głównie dla inteligentnych zegarków nie jest wyjątkiem. Programistom Microsoftu udało się przystosować OneNote do pracy ze smart watchami. Najnowsza aktualizacja pozwoli uruchomić aplikację komendą głosową "Ok Google, take a note" i zapisać podyktowaną treść notatki. 
 
Za to użytkownicy urządzeń wyposażonych w Windows Phone mogą cieszyć nowszym wydaniem aplikacji Office Lens służącej do przetwarzania treści z tablic suchościeralnych oraz papierowych dokumentów i zapisywania ich w postaci plików. Najnowsza odsłona aplikacji pozwala na kompleksowe edytowanie przechwyconego tekstu w programie Word i dowolne modyfikowanie obrazów za pomocą PowerPoint.

Wszystkie opisywane aplikacje są już dostępne za darmo w App Store, Sklepie Play i Windows Phone Store.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.